Робота гідроенергетичних об'єктів в умовах хвильових процесів

Hydropower facilities operating in conditions of wave processes effect

Існуюча практика інженерної діяльності показує, що фахівці у галузі гідроенергетики займаються питаннями проектування, будівництва і експлуатації різноманітних гідроенергетичних об’єктів (ГЕС, ГАЕС, НС), які працюють в умовах формування хвильових процесів. Такі процеси мають свої специфічні особливості, наявність яких спричиняє виникнення додаткових динамічних навантажень на гідроенергетичні споруди. Зазначена діяльність потребує грунтовних знань роботи гідроенергетичних об’єктів у вказаних умовах. Дисципліна «Робота гідроенергетичних об’єктів в умовах хвильових процесів» є однією з профілюючих дисциплін, що вивчають студенти-гідроенергетики. Завдяки їй майбутні фахівці здобувають необхідні знання, необхідні для прийняття оптимальних рішень щодо конструкцій та режимів роботи ГЕС, ГАЕС і НС в умовах хвильових процесів. Цей курс є актуальним і ключовим при підготовці фахівців у галузі енергетики (Класифікатор професій ДК 003:2010 – інженер-енергетик, код КП 2143.2, код ЗКППТР 22502, випуск ДКХП 64,87). Метою вивчення навчальної дисципліни «Робота гідроенергетичних об’єктів в умовах хвильових процесів» є формування у майбутніх магістрів спеціальності 145 «Гідроенергетика» знань та умінь, які забезпечують надійне проектування, будівництво і експлуатацію гідроенергетичних об’єктів в умовах формування хвильових процесів у водному середовищі.