Організація і технологія гідротехнічного будівництва

Organization and technology of hydrotechnical construction

Будівництво є одним з найважливіших видів економічної діяльності держави. Специфічною будівельною галуззю є гідротехнічне будівництво, що пов’язане із зведенням гідротехнічних споруд на водних об’єктах, реалізацією заходів захисту територій і населених пунктів від шкідливої дії води. Сучасний ринок праці вимагає від фахівців глибоких теоретичних знань та професійно-практичних компетентностей з організації і технології гідротехнічного будівництва. Навчальна дисципліна «Організація і технологія гідротехнічного будівництва» є однією з основних дисциплін фахової підготовки здобувачів вищої освіти і передбачає вивчення технології будівництва земляних та бетонних гідротехнічних споруд, виконання монтажних, пальових та гідроізоляційних процесів. Метою вивчення навчальної дисципліни «Організація і технологія гідротехнічного будівництва» є оволодіння студентами вміннями і навиками застосування сучасних найбільш раціональних методів організації та способів виконання будівельних робіт на гідротехнічних об’єктах різного призначення з використанням нових будівельних матеріалів, техніки, ресурсозберігаючих технологій та природоохоронних заходів. Зміст навчальної дисципліни передбачає на сучасному рівні підготовку майбутнього технолога-гідротехніка для розв’язання задач будівельного виробництва та технічного керівництва при спорудженні, реконструкції та ремонті об’єктів гідротехнічного призначення. Методи навчання. Для викладання лекційного курсу розроблено конспект лекцій та використовується інтерактивна дошка. Курсовий проект виконується за індивідуальними завданнями з використанням сучасного програмного забезпечення.