Надійність гідротехнічних споруд та систем

Reliability of the hydraulic works and systems

Забезпечення надійності будівель і споруд завжди залишається одним із ключових при їх проектуванні, будівництві та експлуатації. Крім того, гідротехнічні споруди відносять до потенційно небезпечних об’єктів, відмови яких призводять до значних, часом катастрофічних, наслідків.
Основна мета викладання дисципліни “Надійність гідротехнічних споруд та систем” – дати майбутнім бакалаврам знань та навичок в області практичного застосування методів теорії надійності.
Основними задачами навчальної дисципліни є:
– ознайомити із основними відомостями з теорії надійності;
– ознайомити студентів з сучасними підходами до забезпечення, аналізу та оцінки надійності гідротехнічних об’єктів з врахуванням невизначеності інформації;
– сприяти розвитку інтересу молодих спеціалістів до впровадження підходів та методів математичної теорії надійності в практику розрахунків гідротехнічних об’єктів, аналізу їх стану;
– оптимізації проектних рішень, умов експлуатації та технічного обслуговування;
– дати практичні навички з застосування методів теорії надійності при моделюванні визначальних факторів, розрахунках конструкцій та споруд;
– ознайомити з перспективами впровадження теорії надійності в практику проектування та розрахунків гідроспоруд.