Результати роботи ініціативних груп студентів щодо нових форм та методів навчання

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

З  метою  покращення якості освіти та врахування думки здобувачів освіти в Навчально-науковому  інституті права було створено  ініціативну групу з числа студентів. Основним завданням групи  було напрацювати рекомендації, які  змогли б вплинути на якість освіти на оптимізацію навчального процесу.

Напрацювання та рекомендації ініціативної групи:

1. Проведення онлайн тренінгів, майстер класів з різними практикуючими спеціалістами юридичної сфери (адвокати, слідчі, поліція, нотаріуси, психологи).
  2. Використання ігрових форм: Бліц-опитування викладачем в межах тем на практичних заняттях; Студентська дискусія (опитування один одного); Опитування із запланованими помилками; Брейн-ринг (поділ на команди, ведучий, викладачі судді); Ситуативні задачі
  3. Моделювання професійного середовища (тренінг-заняття з моделювання елементів судового засідання, процесу медіації, огляду місця події, складання процесуальних документів).
  4. Відвідування НДЕКЦ.
  5. Викладачам використовувати презентаційні матеріали при поясненні лекційного матеріалу. Також, інші елементи сучасного мультимедійного забезпечення (уривки документальних фільмів, судових засідань). Використовувати на заняттях роздатковий матеріал (уривки документів, макети справ, роботу з базами по судових рішеннях).
  6. Проведення круглих столів, дискусій,  у межах окремих тем дисциплін із залученням практиків.
  7. Прописати у правилах щодо відвідування занять обов*язкову присутність (виняток поважна причина: хвороба, форс мажор (з підтвердженням). Якщо студент відсутній впродовж 50 % занять (без поважної причини), то він не може претендувати на  здачу пропущених занять, йому варто рекомендувати повторне вивчення освітньої компоненти.
  8. Збільшення практичного аспекту навчання (формування практичних навичок).
  9. Проводити рейтингування серед здобувачів вищої освіти певного курсу, з метою  виявлення 3 найкращих (згідно рейтингу). Передбачити їх моральне та матеріальне стимулювання, шляхом: видачі сертифікатів (наприклад, “Кращий студент, Гордість курсу), звільнення від курсової роботи, безкоштовна публікація, безкоштовна участь у сертифікованому курсі т.щ.
  10. Проведення опитування серед професорсько-викладацького складу, щодо  інноваційних методів навчання, які застосовуються під час занять.
  11. Зобов'язати всіх здобувачів вищої освіти (різних курсів) вмикати камери під час занять. Вимкнена камера - це відсутність студента на занятті.

Читайте нас також: