Реабілітаційний центр кафедри фізичної терапії, ерготерапії

   Реабілітаційний центр кафедри фізичної терапії, ерготерапії, який  є структурним підрозділом університету. Реабілітаційний центр створений у 2016 році відповідно до рішення Вченої ради. Реабілітаційний центр кафедри фізичної терапії, ерготерапії – це заклад, метою діяльності  якого є реалізація  права на реабілітацію: особам що її потребують, дітям з особливими потребами, військовослужбовцям, переселенцям та їх сім’ям, які постраждали внаслідок бойових дій, шляхом здійснення комплексних реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення здоров’я, фізичної працездатності та корекцію порушень.

   Реабілітаційний центр забезпечує комплекс реабілітаційних, психологічних, педагогічних, професійних і соціально-правових заходів по відновленню автономності, працездатності і здоров’я осіб з обмеженими фізичними можливостями в результаті перенесених або вроджених захворювань, а також в результаті травм за груповими та індивідуальними програмами реабілітації пацієнтів, які мають медичні показання і потребують спеціальних умов для одержання ними комплексу реабілітаційних заходів.

   При здійсненні реабілітаційних заходів діти з особливими потребами користуються всіма правами, визначеними статтею 31 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

   Основними видами послуг з реабілітації є:

 • різновиди масажу: лікувальний, класичний, релаксаційний, тайський традиційний, тайський стретчинг-масаж, іспанський, японський, бамбуковими палицями; Гуа Ша масаж, Ток Сен масаж, точковий масаж;
 • мануальна терапія;
 • фізіотерапевтичні процедури;
 • лікувальна фізична культура;
 • реабілітаційне обстеження;
 • визначення функціонального стану організму;
 • визначення рівня фізичної працездатності організму;
 • складання програми реабілітаційного втручання;
 • відновлення функції сидіння, стояння, ходьби;
 • реабілітаційне навчання щодо виконання основних рухів;
 • реабілітаційне втручання щодо розвитку дрібної моторики;
 • реабілітаційне втручання щодо розвитку загальної моторики;
 • ерготерапія;
 • заняття на розвиток сенсомоторики;
 • навчання пересуванню з допоміжними засобами.

  Завдання реабілітаційного центру кафедри фізичної терапії, ерготерапії
     1. Надання кваліфікованої реабілітаційної допомоги пацієнтам при різних захворюваннях та дітям з особливими потребами, військовослужбовцям, переселенцям та їх сім’ям, які постраждали внаслідок бойових дій:
   
 • реалізація головних завдань, визначених Законами України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Про соціальні послуги» щодо забезпечення права на реабілітацію з метою їх подальшої інтеграції в суспільстві.
 • створення умов для всебічного розвитку, засвоєння дітьми з особливими потребами знань, умінь і навичок з метою підготовки їх до здобуття дошкільної освіти з подальшим здобуттям дітьми базової та повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти;
 • підготовка батьків дітей з особливими потребами до продовження реабілітаційного процесу з дітьми з особливими потребами поза межами реабілітаційного центру;
 • надання реабілітаційних послуг відповідно до індивідуальних програм реабілітації та залучення до участі в цьому процесі батьків та (або) законних представників.
    2. Забезпечення системної, комплексної фізичної реабілітації.

   3. Забезпечення проведення навчальних занять з використанням програмно-апаратурних комплексів у процесі вивчення наступних дисциплін: основи фізичної реабілітації, діагностика та моніторинг стану здоров’я, фізіотерапія, рефлексотерапія, лікувальний масаж, фізична реабілітація при соматичних та хірургічних захворюваннях, оздоровчий фітнес, наукові дослідження у ФР, ерготерапія, корекційна педагогіка та ін.

   4. Розробка і реалізація індивідуальних та групових програм оздоровлення і реабілітації, що передбачають комплексне застосування немедикаментозних методів, спрямованих на підвищення функціональних резервів здоров’я людини, відновлення його оптимальної працездатності, а при наявності захворювань – скоріше одужання, запобігання рецидивів захворювання та відновлення працездатності.

   5. Надання консультативної та інформаційної допомоги студентам із інвалідністю з різноманітних питань навчання та життєдіяльності, надання соціально-психологічної, консультативної та корекційної допомоги дітям із соматичними, сенсорними та фізичними порушеннями, їхнім батькам та членам сімей.

   6. Розробка та впровадження курсів лікувального масажу для студентів та інших категорій людей.

   Адреса: вул. Волинська, 24 (гуртожиток № 5 НУВГП)

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

2022 Національний університет водного господарства та природокористування