Продовження фестивалю науки в стінах ННІОЗ

17 травня 2022р. об 14.30 год. в ННІ охорони здоров҆'я відбувся семінар на тему: «Транспортна іммобілізація при пораненнях, надання першої медичної допомоги потерпілим під час ведення бойових дій» в рамках проведення Фестивалю науки в НУВГП.

У семінарі взяли участь: директор інституту д.мед.н., проф. Григус І.М., заступник директора з наукової та грантової роботи к.фіз.вих., доц. Ногас А.О., в.о. завідувача кафедри медико-біологічних дисциплін к.б.н., доц. Гуцман С.В. та викладачі кафедри – к.мед.н., доц. Подоляка П.С., ст. викл., Андреєва О.Б., учасники  наукового гуртка – студенти 1 курсу, групи ФТЕ-11 та ФТЕ-11інт.

Студенти групи ФТЕ-11інт Масло Владислав, Онищук Тарас, Шлеюк Ірина, Степанюк Марія та Яник Наталія (учасниця АТО) підготували презентацію за темою семінару, де розглядалися питання надання ПМД при кровотечах, переломах, пораненнях грудної клітки, при черепно-мозкових травмах та синдромі тривалого здавлення. Був продемонстрований відео-ролик щодо надання ПМД потерпілим під час ведення бойових дій. В обговоренні взяли участь проф. Григус І.М., доц. Подоляка П.С., ст. викл. Андреєва О.Б. та всі бажаючі. Зокрема, виступила учасниця АТО Яник Наталія, яка розповіла про власний досвід під час військової служби.

Обговоривши основні питання семінару дійшли висновку, що варто запам'ятати найважливіше правило будь-якої допомоги – це збереження власного життя! Висвітлений матеріал як мінімум допоможе засвоїти основи домедичної допомоги та тактичної медицини, а як максимум – врятувати чиєсь життя!