05.09.2024 р. у Навчально-науковому інституті охорони здоров’я з нагоди Всесвітнього дня фізичного терапевта відбувся круглий стіл, присвячений обміну науковими та інноваційними досягненнями в терапії та реабілітації
Нестерчук Наталія Євгенівна, професор, доктор наук, підготувала дві презентації. Тема першої «Терапія та реабілітація пацієнтів з панічними атаками». Під час виступу професор розповіла про причини виникнення панічних атак, застосування когнітивно-поведінкової терапії для полегшення стану пацієнта та про інші способи надання допомоги та самодопомоги. Під час другої презентації, на тему «Фізична терапія водіїв з тунельним синдромом зап’ястка», Наталія Євгенівна разом з присутніми розглянула особливості тунельного синдрому зап’ястка у водії, як він проявляється і чому виникає, також були обговорені різні положення рук на кермі, як рекомендується тримати кермо та як уникнути неприємних відчуттів після довготривалого водіння автомобіля.
Нагорна Ольга Борисівна, доцент, виступила з презентацією на тему «Оцінка якості життя дітей з інвалідністю». Вона поділилась результатами власного дослідження як інноваційні методи реабілітації, такі як танцювально-рухова терапія, арт-терапія та вертикалізація, покращують якість життя дітей з особливими освітніми потребами. Було виявлено, що заняття танцями не лише покращують фізичний стан дитини, а й сприяють культурному розвитку.
Старший викладач Ніколенко Олександр Іванович підготував презентацію на тему «Роль фізичної терапії у запобіганні виникнення спортивних травм». Під час виступу лектор розповів про те, як відбувається діагностика, за якими критеріями та що оцінюється, висвітлив шляхи запобігання травм та описав роботу фізичного терапевта зі спортсменами. Також було обговорено, який спорт є найбільш небезпечним та травматичним.
Старша викладачка Ніколенко Інна Михайлівна виступила з презентацією на тему «Застосування букального масажу у фізичній терапії». Лектор ознайомила присутніх з поняттям «букального масажу», особливостями його застосування та користю. Інна Михайлівна розповіла, як правильно його проводити, наголосила на важливості роботи не лише з обличчям, а й з м’язами шиї та плечового поясу, а також пояснила, чому букальний масаж є корисним для усіх людей, незалежно від віку та статі.
Всі презентації були змістовними, після кожного виступу відбувалось жваве обговорення почутого. Провідні фахівці, науковці та практики ділились власним досвідом, уточнювали питання, які їх зацікавили, та визначали подальші напрями досліджень.