Помер Бабич Євгеній Михайлович

З глибоким сумом сповіщаємо, що 2 квітня 2024 року на 87-му році життя помер Бабич Євгеній Михайлович – завідувач кафедри промислового, цивільного будівництва та інженерних споруд, доктор технічних наук, професор, Заслужений працівник народної освіти України, Кавалер ордена «За заслуги», академік Академії будівництва України, Почесний академік Академії наук вищої освіти України, Почесний професор Національного університету водного господарства та природокористування. Родина, університет, кафедра та вся наукова спільнота зазнала непоправної втрати.

Євгеній Михайлович народився 9 січня 1938 р. у м. Полтава в робітничій сім’ї. Після закінчення аспірантури у 1965 році в Полтавському інженерно-будівельному інституті був направлений на роботу в Український інститут інженерів водного господарства, в якому працював спочатку асистентом, згодом старшим викладачем, доцентом, а в 1970 році обраний на посаду завідувача кафедри інженерних конструкцій (зараз кафедра промислового, цивільного будівництва та інженерних споруд). З 1980 року по 2000 рік працював проректором з наукової роботи. У 1987 році йому присвоєно вчене звання професора, а в 1995 році – науковий ступінь доктора технічних наук. У 1992 році указом Президента України присвоєне почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України».

Інженер-будівельник, відомий вчений в галузі будівельних конструкцій, будівель та споруд. Засновник і науковий керівник наукової школи «Теорія міцності, деформативності та тріщиностійкості бетонних і залізобетонних конструкцій з урахуванням передісторії та характеру навантажень». Ініціатор, організатор створення та голова правління Північно-Західного територіального відділення Академії будівництва України. Головний редактор збірника наукових праць “Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди”, який є фаховим виданням.

Євгеній Михайлович отримав такі нагороди: Грамота Президії Верховної Ради України (1987 р.), «Заслужений працівник народної освіти України» (1992 р.), нагрудний знак «Відмінник освіти України» (1997 р.), Почесна грамота Кабінету Міністрів України (2002 р.), лауреат премії Академії будівництва України імені академіка М.С. Будникова (2004 р. та 2013 р.), нагрудний знак «Петро Могила» (2007 р.), Почесна грамота ВАК України
(2010 р.), Срібний нагрудний знак Академії будівництва України (2013 р.), Орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2013 р.), Почесна грамота Рівненської обласної державної адміністрації (2014 р.), Грамота Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» (2015 р.), Нагрудний знак-орден «Велика Україна. 25 років незалежності» (2016 р.), Почесна грамота Кабінету Міністрів України (2017 р.), Почесна грамота Рівненської районної ради за активну громадську позицію, вагомий внесок у розвиток волонтерського руху (медаль) (2019 р.), Почесна грамота Української федерації вчених за вагомі здобутки та особистий внесок в розвиток науки України (2019 р.), Орден Української федерації вчених «Науковець року – 2019». Диплом Національного проєкту «Родинна слава України» (2021 р.), почесні грамоти органів місцевого самоврядування. За довгі роки плідної наукової роботи підготував 2 докторів наук та 23 кандидатів наук (докторів філософії), тисячі магістрів, спеціалістів та бакалаврів будівельного напрямку.

Висловлюємо щирі співчуття родині та близьким покійного. Світла пам'ять про Євгенія Михайловича Бабича назавжди залишиться в наших серцях.

Прощання з Євгенієм Михайловичем відбудеться 03.04.2024 р. на 11-30 в холі 6-го навчального корпусу Національного університету водного господарства та природокористування  (м. Рівне, вул. Чорновола, 49а).