Минуло 37 років з моменту старшної трагадії на Чорнобильській АЕС. Для України ця подія ніколи не стане минулим.
Трагедія Чорнобиля поламала та скалічила сотні тисяч життів і буде про себе нагадувати ще не один рік. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.
Лише деякі факти про цю трагедію:
26 квітня 1986 року приблизно о 01:23 на четвертому енергоблоці стався вибух. На цей момент у реакторі було близько 200 т урану. Внаслідок аварії у повітря здійнялися 60 т радіоактивних речовин. Відразу після вибуху реактора радіонукліди були викинуті на максимальну висоту до 10 км. Пожежа на енергоблоці тривала 10 днів.
30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії. 8,5 мільйона жителів України, Білорусі, Росії отримали в найближчі після аварії дні значні дози опромінення.
До кінця літа 1986 року з 81 населеного пункту України було евакуйовано 90 784 особи, а 2293 українських населених пунктів, де проживало понад 2,6 мільйона людей, виявилися забрудненими радіоактивними нуклідами.
26 квітня завжди об’єднуватиме всіх живих одним спогадом, однією печаллю.
Ми низько схиляємо голови перед справжнім подвигом, мужністю та героїзмом ліквідаторів, які ціною свого здоров’я та життя захистили все людство від наслідків цієї техногенної катастрофи. За різними даними їх кількість складає понад 600 тисяч осіб.
Вічна вдячність живим і світла пам’ять загиблим. Низький уклін Вам за Ваш подвиг.