Основи реконструкції і реставрації архітектурних об'єктів

Fundamentals of reconstruction and restoration of architectural objects

Архітектурна спадщина – частина культурної спадщини людства, сукупність матеріальних (речовинних) і нематеріальних предметів, властивостей, відносин, що історично формувалися в процесі архітектурної діяльності. Збереження архітектурної спадщини є основою і джерелом спадкоємного розвитку архітектури та необхідною передумовою соціокультурного росту кожної нації. Воно здійснюється шляхом охорони історичних поселень, територій, архітектурних пам’яток, включення матеріальних елементів архітектурної спадщини в сучасне містобудування, підтримки і розвитку функціонування суспільних структур, що забезпечують збереження в часі фахової архітектурної культури. Збереження і відновлення архітектурної, історичної та культурної спадщини має велике значення для розвитку міст, регіонів та країни в цілому. Дана дисципліна спрямована на вироблення у студентів навичок відповідального поводження з архітектурною спадщиною, та прийняття обґрунтованих проєктних рішень стосовно об’єктів, що підлягають реставрації та реконструкції. Основна мета дисципліни полягає в засвоєнні теоретичних, методологічних і практичних засад розробки архітектурних проектів реставрації та реконструкції будівель і споруд житлового, громадського, промислового призначення в сучасних умовах. Головним завданням дисципліни є оволодіння студентами сучасними методами архітектурно-реставраційної галузі; формування у студентів професійних знань та умінь для розробки проектів реставрації та реконструкції архітектурних об’єктів.