Технології водопідготовки питної води (ТЗбак)

Drinking water preparation technologies

Навчальна дисципліна «Технології водопідготовки питної води» забезпечує формування у студентів умінь, знань, компетенцій щодо технологічних процесів, очищення природних вод для питного водопостачання та надання базових знань про основні джерела питної води, загальні гігієнічні вимоги до якості води для водопостачання, основні технологічні процеси очистки води для потреб питного водопостачання. Дисципліна має проблемно-орієнтований підхід. Завдання навчальної дисципліни полягає у: вивченні основних вимог до питної води, ознайомлення з стандартами якості води; засвоєнні основних технологічних процесів очистки природних вод для питного водоспоживання; вивчення основних хімічних, фізичних, бактеріологічних показників якості води та нормативів для питного водоспоживання; дослідженні сучасних технологій обеззаражування води; вивченні основ водопідготовки з використанням відстійників, фільтрів. У результаті вивчення навчальної дисципліни «Технології водопідготовки питної води» студент має вміти: визначати за набором показників придатність конкретного джерела води для потреб питного водопостачання; визначити необхідність та обирати спосіб коригування хімічного складу води та покращення органолептичних показників води; самостійно розв’язувати інженерні задачі, щодо підбору обладнання та технологічних процесів підготовки води відповідної якості.