Алгебра та геометрія (Прикладна математика; Комп'ютерні науки; Інженерія програмного забезпечення)

Algebra and geometry

Метою вивчення навчальної дисципліни «Алгебра та геометрія» є послідовне вивчення основних положень, методів і результатів алгебри та геометрії, які складають основу фундаментальної підготовки фахівців , формування у студентів широкого погляду на основні методи алгебри та геометрії та на застосування цих методів для дослідження плоских і просторових об’єктів, що дозволить розвинути математичну культуру і мислення студентів. Навчальна дисципліна «Алгебра та геометрія» надає основні теоретичні відомості стандартного курсу аналітичної геометрії, лінійної та вищої алгебри, які складають невід’ємну частину загально математичної освіти студента; узагальнює відомі поняття алгебри та геометрії; дає можливість простежити взаємозв’язок предметів алгебри та геометрії та логіку розвитку теоретичних побудов в цих дисциплінах; продемонструє застосування теоретичних відомостей до розв’язку практичних задач. Основне завдання навчальної дисципліни «Алгебра та геометрія»: формування сучасних теоретичних знань в галузі алгебри та геометрії і практичних навичок застосування алгебраїчних і геометричних методів розв’язування математичних задач Іншими важливими завданнями вивчення студентами дисципліни «Алгебра та геометрія» є: навчити виконувати операції над комплексними числами, володіти теорією многочленів, досліджувати лінійні простори та багатовимірні точкові простори, володіти технікою тензорного числення та бути ознайомленим з основними алгебраїчними структурами У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати основні поняття, факти, методи та теореми лінійної та вищої алгебри; вміти застосовувати основні поняття, твердження та теореми до розв’язку задач; наводити приклади, які демонструють суттєвість теоретичних понять чи фактів, або спростовують хибні твердження; застосовувати елементи алгебри до розв’язання задач геометрії, та використовувати матеріал попередніх тем при вивченні наступних; розв’язувати типові задачі кожної з вивчених тем.