Інформатика і комп’ютерна техніка (061 ЖУР, ОП 2019)

Informatics and computer technology

Метою викладання дисципліни “Інформатика та комп’ютерна техніка” є формування у студентів високого рівня інформативних компетентностей щодо застосування сучасних програмно-технічних засобів комп’ютеризації, необхідних майбутнім фахівцям для підвищення ефективності процесів обробки, пошуку та передавання даних в умовах розвитку сучасних інформаційних технологій, що є основою їх висококваліфікованої професійної діяльності. Основні завдання полягають у засвоєнні як теоретичних основ інформатики та комп’ютерної техніки, так і в набутті практичних умінь та навичок застосування засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій при дослідженні соціально-економічних систем та розв’язуванні завдань фахового спрямування, аналізу та синтезу складних соціально-економічних та інформаційних систем, розробки, планування та реалізації заходів, спрямованих на вирішення проблемних ситуацій в сучасному інформаційному просторі. Вивчення інформатики та комп’ютерної техніки: надає підґрунтя для подальшого засвоєння можливостей використання комп’ютерної техніки у спеціальних дисциплінах навчального плану студентів (використання інформаційних систем в різних галузях господарства тощо); формує інструментарії ефективної організації вивчення фахових дисциплін засобами, що надають пакети прикладних програм; формує інформаційну культуру, що підвищує загальну компетентність майбутніх фахівців із журналістики, сприяє високій конкурентоспроможності випускників на ринку праці та є основою їх висококваліфікованої професійної діяльності.