Філософія мови та культура спілкування

Philosophy of language and culture of communication

Коли ти хочеш показати твоєму співрозмовникові в розмові якусь істину, то найголовніше при цьому – не дратуватися і не сказати жодного недоброго чи образливого слова Епіктет Швидкі темпи розвитку суспільства вимагають від фахівців будь-якої галузі бути всебічно обізнаною особистістю. На ринку праці збільшуються вимоги до відбору кадрів, зокрема значну увагу приділяють комунікативним здібностям, культурі спілкування, умінням працювати в команді тощо. Адже під час влаштування на роботу головним є, окрім професійних навичок, уміння володіти вербальними і невербальними засобами спілкування. Беззаперечно, що адаптація особистості у професійному світі, що швидко змінюється, вимагає від фахівців наявності певних якостей, які можна поєднати в одному понятті – комунікативна компетентність. Саме тому здобувачам вищої освіти ступеня доктора філософії потрібно володіти майстерністю усного і писемного слова, культурою спілкування, бути обізнаним у галузі філософії мови. У сучасній юридичній освіті для здобувачів вищої освіти ступеня «доктор філософії» навчальна дисципліна «Філософія мови та культура спілкування» має вагоме значення, оскільки разом із якісною науково-правовою освітою фахівець повинен володіти культурою мови, високими комунікативними здібностями, писемними вміннями (вправно висвітлювати свої думки на папері) тощо. ОК «Філософія мови та культура спілкування» є теоретико-практичною основою сукупності ключових компетентностей здобувачів вищої освіти ступеня «доктор філософії». Пропоновані методичні вказівки допоможуть здобувачам вищої освіти зорієнтуватися під час підготовки до практичних занять, а також і організувати свою самостійну роботу.