Особливості розслідування злочинів окремих категорій

Features of investigation of crimes of separate categories

Особливості розслідування злочинів окремих категорій є однією з основних навчальних дисциплін, що передбачена для обов’язкового вивчення під час підготовки магістрів у НУВГП. Засвоєння студентами матеріалу цієї дисципліни становить фундамент їх професійної підготовки 4-го розділу «Криміналістики» «Методика розслідування окремих видів злочинів» і є необхідною умовою для подальшої успішної діяльності юристів-криміналістів. Навчальна дисципліна «Особливості розслідування злочинів окремих категорій» складається з 9-ти тем і вивчається протягом одного семестру. В процесі вивчення цієї навчальної дисципліни розглядаються: загальні положення криміналістичної методики розслідування злочинів; розслідування вбивств; розслідування крадіжок; розслідування грабежів і розбійних нападів; розслідування шахрайства; розслідування привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (розкрадання); розслідування дорожньо-транспортних подій; розслідування ухилення від сплати податків, зборів, інших обовязкових платежів, розслідування одержання неправомірної вигоди. Навчальна дисципліна «Особливості розслідування злочинів окремих категорій» знаходиться у тісному зв’язку з теорією держави і права, з конституційним, кримінальним правом, кримінальним процесом, криміналістикою, судовою медициною, судовою бухгалтерією та ін. Під час вивчення цієї навчальної дисципліни студенти повинні активно використовувати знання з кримінального процесу, криміналістичної техніки, криміналістичної тактики тощо. Основними формами вивчення навчальної дисципліни є лекції, практичні заняття, самостійна робота, поточний і підсумковий контроль. Важливим для засвоєння студентами навчального матеріалу є вивчення рекомендованих у програмі законодавчих та відомчих нормативних актів, а також літературних джерел, дотримання вимог та рекомендацій, які ставляться науково-педагогічними працівниками кафедри.