Сучасні цінності інтеграції та міжнародної співдружності

Modern values of integration and international community

У межах курсу «Сучасні цінності інтеграції та міжнародної співдружності» вивчаються інтеграційні процеси у сучасному світі, у тому числі й європейські інтеграційні процеси з особливим вивченням місця у цих процесах України. Предметом вивчення навчальної дисципліни є передумови європейської інтеграції та міжнародної співдружності, з особливим ухилом на проблемі становлення, розвитку та розширення Європейського Союзу, перспективах європейської інтеграції України. Метою вивчення дисципліни є формування у студентів розуміння змісту інтеграційних процесів, ролі та місця у цих процесах ООН, Ради Європи, та інших міжнародних організацій, особливостей формування політики ЄС по відношенню до України, а також української євроінтеграційної політики у контексті закріпленого у преамбулі Конституції України підтвердження європейської ідентичності Українського народу і незворотності європейського та євроатлантичного курсу України. Вивчення зазначеної дисципліни дозволяє студентам виробити навички аналізу тенденцій розвитку інтеграційних процесів у світі та Європі, у тому числі в контексті інтеграції України у європейські та світові структури. Цілями навчальної дисципліни є: - засвоєння студентами теоретичних і практичних знань, умінь і навичок у сфері інтеграційних процесів; - аналіз чинників виникнення інтеграційних процесів, перспектив їхнього розширення, а також зв’язку з процесами державотворення в Україні; - розвиток здібностей критичного оцінювання студентами сучасних політико-правових процесів у контексті інтеграційних та глобалізаційних трендів.