Теорія та методика сучасного фітнесу

Theory and technique of modern fitness

Навчальна дисципліна призначена для студентів спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія». Теорія та методика сучасного фітнесу як науковопрактична дисципліна має свою мету і чітко визначені зміст та завдання. Метою викладання навчальної дисципліни є: сформувати професійно-педагогічні знання, уміння та навички, що забезпечують теоретичну і практичну підготовку; використовувати сучасну комп’ютерну техніку; знаходити інформацію з різних джерел; аналізувати вітчизняні та зарубіжні джерела інформації, необхідної для виконання професійних завдань та прийняття професійних рішень; обирати оптимальні форми, методи і прийоми, які б забезпечили шанобливе ставлення до пацієнта/клієнта, його безпеку/захист, комфорт та приватність. У результаті вивчення навчальної дисциплін студент повинен: Знати: мету, завдання, зміст, види, методи оздоровчих фітнес технологій; закономірності використання засобів фітнес технологій; досвід організації і впровадження різних форм занять у фітнесі; характер дозування навантаження та розподіл засобів в різних частинах фітнес заняття; особливості організації та проведення занять оздоровчим фітнесом з різними віковими групами; методи побудови аеробних, силових, ментальних фітнес-програм; перелік потенційнонебезпечних з точки зору травматизму вправ; особливості добору музичного супроводу для проведення занять; вимоги до знань і умінь тренера з фітнесу. Вміти: складати комплекси вправ з напрямків оздоровчих технологій; впроваджувати передові фізкультурно-оздоровчі технології у власну практичну діяльність; правильно будувати заняття з фітнесу відповідно до вікових, статевих та фізичних можливостей тих, хто займається; складати комплекси фізичних вправ оздоровчої спрямованості для різних верств населення; оцінювати стан здоров’я, фізичну та функціональну підготовленість різних вікових категорій; організувати процес оздоровчого тренування враховуючи анатомофізіологічні, вікові, індивідуальні особливості та стан здоров’я осіб.