Українська мова (за професійним спрямуванням)

Ukrainian language (by professional direction)

Мова як універсальний засіб спілкування є основним інструментом розв’язання фахових завдань у будь-якій галузі професійної діяльності випускників закладів вищої освіти. Індивідуальний рівень володіння державною мовою визначає здатність до врегулювання ділових стосунків у навчальній, організаційній, виробничій, творчій та інших сферах суспільного життя. Досконале володіння сучасною літературною мовою є ознакою високої загальної і професійної культури, важливим показником рівня підготовки фахівців, оскільки індивідуальне мовлення стає безпосереднім проявом думки: супроводжує процес мислення та оформлює його результат в усних і письмових текстах. Метою вивчення дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» є підвищення рівня загальномовної підготовки, мовної грамотності, мовно комунікативної компетентності студентів, практичне оволодіння основами офіційно-ділового, наукового, розмовного стилів української мови, що забезпечить належний мовний рівень майбутнього професійного спілкування. Основні цілі: - сформувати стійкі навички нормативного усного й писемного мовлення, з урахуванням професійної специфіки; - оволодіти знаннями та виробити вміння і навички оптимальної мовної поведінки у професійній сфері; - сформувати навички оперування фаховою термінологією, редагування і перекладу наукових текстів.