Українська державність і культура (ЕКОбак)

UKRAINIAN STATEHOOD AND CULTURE

Для сучасного фахівця не можливо не знати основних етапів українського державотворення, особливо в умовах повномасштабної російської воєнної агресії проти України. Ця агресія супроводжується ідеологічною та інформаційною експансією, отже вивчення навчальної дисципліни «Українська державність і культура» є надзвичайно важливим і вкрай необхідним засобом захисту державних інтересів у духовній сфері та засобом впливу на національну свідомість молоді. Дисципліна активізує актуальні для сьогодення питання, а саме: - традиції державотворчих процесів на українських землях; - становлення української нації; - формування самобутньої і неповторної національної культури; - роль і місце української держави та культури в європейському полікультурному просторі; - утвердження України як правової демократичної держави та інші. Державність аналізується як комплекс інститутів економіки, політики, культури, права, які діють на території, населеній національним колективом, які зв’язують його в компактну цілість та забезпечують його розвиток у сучасному і майбутньому.