Основи наукових досліджень (061 ЖУР)

Basics of the scientific research

У курсі “Онови наукових досліджень» розглядається наука як сфера людської діяльності: сутність поняття про науку, її виникнення та еволюція, роль науки в сучасному суспільстві. З’ясовується психологія та технологія наукової роботи. Розкривається загальна методологія наукової творчості, специфіка структури і змісту науково-дослідницької діяльності. Сформовано термінологічний апарат науковця-початківця. Узагальнюються вимоги до науково-дослідної роботи студентів у вищому навчальному закладі: вибір теми, визначення об’єкта і предмета, методології і методів дослідження, оформлення результатів наукових пошуків у формі текстів різних наукових жанрів − тез, рефератів, огляду теоретичних джерел, анотації, рецензії, статті, доповіді. Подаються рекомендації з методології написання, курсової, дипломної робіт, наведено основні вимоги Міністерства освіти і науки України до них.