Технології управління персоналом (ОП "Управління персоналом та економіка праці")

Technologies of Personnel Management

Предметом навчальної дисципліни “Технології управління персоналом” є сукупність методів впливу на персонал у процесі його наймання, використання і розвитку трудового потенціалу, звільнення з метою підвищення конкурентоспроможності суб’єктів господарської діяльності. Мета навчальної дисципліни – засвоєння студентами теоретичних знань і набуття практичних умінь використовувати сучасні персонал-технології при управлінні організаціями. Завданнями, що мають бути вирішені в процесі викладання дисципліни, є теоретична і практична підготовка студентів з питань:  аналізу робіт за посадами організації;  пошуку кандидатів на вакантні посади;  відбору кандидатів на вакантні посади;  оцінювання персоналу;  стимулювання персоналу;  розвитку персоналу;  організації роботи рекрутингових агенств. За результатами вивчення дисципліни студенти повинні знати:  сутність і місце персонал-технологій в управлінні організацією; методи аналізу робіт й технології розроблення описів вакансій та вимог до кандидатів на вакантні посади; методи пошуку та відбору кандидатів на вакантні посади; методи оцінювання та стимулювання персоналу;  сутність аутсорсингу, рекрутингу, лізингу, аутстафінгу персоналу. За результатами вивчення дисципліни студенти повинні вміти:  аналізувати роботи і розробляти вимоги до претендентів на вакантні посади;  здійснювати пошук кандидатів на вакантні посади;  здійснювати відбір кандидатів на вакантні посади;  делегувати зовнішнім організаціям повноваження щодо виконання окремих функцій управління персоналом;  розробляти організаційно-технічне та методичне забезпечення оцінювання персоналу;  розробляти ефективну систему винагородження персоналу;  організовувати діяльність з посередництва у працевлаштуванні.