Облік і звітність в бізнесі

Аccounting and reporting for business

Актуальність навчальної дисципліни у тому, що Облік і звітність – це загальні функції менеджменту, якісне здійснення яких є запорукою ефективної реалізації інших загальних функцій управління організацією. Так, облік і звітність є джерелом аналізу внутрішніх резервів удосконалення управління організацією („внутрішнього середовища”) з урахуванням тих процесів, які відбуваються навколо неї („зовнішнього середовища”). Аналіз, в свою чергу, є передумовою якісного планування напрямів удосконалення управління організацією. Звітність є одночасно формою контролю за виконанням планових завдань на шляху досягнення визначених цілей організації. Метою навчальної дисципліни є формування у студентів знань про види обліку і звітності, методику ведення обліку і складання звітності, щоб створити достовірну, повну і своєчасну інформаційну базу для прийняття ефективних рішень в управлінні організацією. Під час вивчення навчальної дисципліни студенти зможуть навчитися визначати, вимірювати, реєструвати (облік) та зводити, групувати і узагальнювати (звітність) дані про об’єкти управління організацією з метою підвищення його ефективності. Навчальний процес побудований із використанням різних видів навчальної роботи: лекції (з використанням презентацій) і практичні заняття (обговорення, презентації, тренінги, ситуаційні завдання та інші), що передбачають оцінювання наявності та руху різних об’єктів управління організацією та відображення їх у статистичній, соціальній, фінансовій, податковій і управлінській звітності залежно від статусу учасника цивільних відносин, організаційно-правової форми, форми власності та величини бізнесу.