Цифрова та інформаційна культура (028 Менеджмент соціокультурної діяльності)

DIGITAL AND INFORMATION CULTURE

Метою викладання дисципліни є: формування у здобувачів вищої освіти інформаційноцифрових компетентностей, необхідних для ефективного і якісного здійснення професійної діяльності та життєдіяльності в цілому на основі засвоєння відповідних знань,набуття практичних навичок ефективної та безпечної взаємодії з інформацією, отриманої в результаті використання сучасних засобів інформаційно-комунікаційних технологій, здобуття високого рівня цифрової грамотності і критичного мислення. Завдання: - знати історичні особливості виникнення, міждисциплінарний вимір та характерні риси цифрової та інформаційної культури у сфері гуманітарного знання; - розуміти сутність інформаційної та цифрової культури як істотних інструментів формуванні інформаційного суспільства; - осмислити особливості проблем людської життєдіяльності в сучасних умовах викликів і перспектив інформаційного суспільства; - ознайомитись з теоретичними засадами цифрової та інформаційної культури на основі аналітичного огляду питань кіберпростору та медіаграмотності та особливостей їх осмислення у соціокультурній сфері; - ознайомитись з Національною програмою інформатизації та Концепцією розвитку цифрових компетентностей та на їх основі аналізувати рівень цифрової грамотності громадян; - оволодіти практичними вміннями та навиками формування інформаційної та цифрової культури на індивідуальному, суспільному та організаційному рівнях; - усвідомлювати особливості формування суспільної думки засобами ЗМІ й можливості маніпулятивних медіакомунікативних технологій впливу у сфері соціокультурної діяльності (визначати й оцінювати достовірність інформаційних повідомлень виявляти й аналізувати інформаційні маніпуляції, приховану рекламу, замовні матеріали та ін.).

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua