Феноменологія культури та культура повсякденності

PHENOMENOLOGY OF CULTURE AND THE CULTURE OF EVERYDAY LIFE

Метою викладання дисципліни є: ознайомлення студентів з особливостями функціонування феноменів культури у контексті вираження смислотворчих та духовних сил людини у різноманітних сферах її буття і сучасним змістом філософсько-культурологічних проблем особистості на основі засвоєння відповідних феноменологічних знань осмислення культури як ціннісно-смислового універсуму людського існування. Завдання: - знати історичні особливості виникнення та характерні риси феноменології культури як сфери гуманітарного знання; - ознайомитись з особливостями осмислення проблем культури у феноменологічно орієнтованому дискурсі; - навчитися розуміти культуру як ціннісно-смисловий світ людини; - здійснювати узагальнений розгляд феноменів культури у контексті вираження смислотворчих та духовних сил людини у різноманітних сферах її буття; - вміти реферувати та аналізувати тексти феноменологічного спрямування й розуміти їх місце в системі гуманітарного знання; - виробляти вміння істинної комунікації, ведення дискусії, переконливого та аргументованого відстоювання власної точки зору з повагою до культурного різноманіття.