10–11 червня у Львові Альянс українських університетів проведе всеукраїнський Форум «Університети, Ветерани, Суспільство».
Повномасштабна війна суттєво змінила роль українських університетів. Сьогодні вони є не лише простором освіти й науки, а й середовищем адаптації, підтримки, перекваліфікації та повернення до цивільного життя ветеранів і ветеранок. Водночас багато закладів вищої освіти лише починають формувати системний підхід до роботи з ветеранською спільнотою та її потребами.
Цьогорічний Форум Альянсу буде присвячений пошуку практичних рішень для побудови такої системної підтримки в українських університетах. У центрі обговорень — ветеранські політики ЗВО, адаптація ветеранів у навчальному середовищі, взаємодія університетів із громадами, державою та бізнесом, а також роль освіти у процесах реінтеграції, перекваліфікації та розвитку ветеранської спільноти.
Подія відбудеться за підтримки Українського ветеранського фонду Мінветеранів, Ветеран Медіа / Veteran Media та Освіта.ua.
У Форумі візьмуть участь представники українських університетів, профільних державних інституцій, органів місцевого самоврядування, ветеранських і громадських організацій, бізнесу та експертного середовища.
Робота Форуму поєднуватиме панельні дискусії та практичну роботу в тематичних групах. Учасники працюватимуть над конкретними рішеннями й матеріалами, які зможуть використовувати університети по всій Україні для розвитку системної підтримки ветеранів, ветеранок та їхніх родин.
Також під час події буде представлено дослідження Українського ветеранського фонду щодо освітніх можливостей для ветеранів.
Зокрема, за підсумками Форуму учасники зможуть отримати:
зразок ветеранської політики для закладів освіти, бізнесу чи організацій, які працюють з освітою ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Політика буде напрацьована на основі найкращих практик ЗВО та роботи зі стейкхолдерами й зможе стати основою для розробки власної ветеранської політики; інструмент самооцінки — чеклист для внутрішнього аудиту університетів щодо поточного стану роботи з ветеранською спільнотою; електронний примірник дослідження Українського ветеранського фонду щодо освітніх можливостей для ветеранів; рекомендації щодо ролі університетів у закритті потреб громад, ринку праці та бізнесу у взаємодії з ветеранами; можливість дізнатися про найкращі практики університетів Альянсу у підтримці ветеранів, ветеранок та їхніх родин: ветеранські офіси, програми адаптації, реабілітації, перекваліфікації та інші кейси, корисні для впровадження в інших ЗВО; можливість представити власні кейси іншим учасникам Форуму; мережування з різними стейкхолдерами: представниками бізнесу, влади, ветеранських організацій, університетів та інших дотичних структур.
Запрошуємо до реєстрації на Форум представників громадських і ветеранських організацій та фондів, університетів, органів місцевого самоврядування, бізнесу, а також інших установ і структур, дотичних до тематики Форуму.
Де: м. Львів, Український католицький університет, Центр Шептицького, вул. Стрийська, 29а
Форум передбачає не лише панельні дискусії, а й активну роботу в робочих групах над практичними рішеннями та підсумковими матеріалами. Саме тому кількість учасників обмежена форматом події. Перевага надаватиметься учасникам, які мають підтверджену експертизу з тематики Форуму та готові долучитися до повноцінної роботи протягом обох днів.
Інші зацікавлені зможуть отримати підсумкові матеріали Форуму за умови реєстрації.