Від Олена Євстафіївна Сіва на Четвер, 03 листопада 2022
Опубліковано в Громадські обговорення
Відповіді 2
Вподобання 0
Перегляди 318
Голоси 0
Пропонуємо ознайомися та надати свої пропозиції щодо Положення про наукові гуртки ЗВО НУВГП
Доброго дня!
Пропоную наступне скооригувати у проекті Положення:
1. Не 2 статті у Студентському віснику НУВГП, а мінімум 1 стаття у періодичному виданні (яким і є наш Студентський вісник) + мінімум 1 участь у конкурсі студентських наукових робіт, а то гуртки є, а робіт для конкурсів немає. Гурток має давати результати, за якими оцінюють нашу колективну роботу різні комісії та рейтинги. Головне, щоб цей гурток дійсно був потрібен кафедрі та студентам.
2. Якщо придумали паспорт гуртка як обов'язковий документ, то наведіть пояснення, будь ласка, що він собою являє і які дані містить і ще краще - приклад цього паспорта. Головне, щоб цей Паспорт не займав в обсязі більше 1 сторінки А4.
3. Головне дотриматися оптимального співвідношення між формальними вимогами до гуртка та реальними результатами його роботи. Тому до Положення пропоную ввести бали та відповідну шкалу для оцінки роботи гуртка, на зразок тих, які використовуються для оцінювання додаткових наукових робіт студента.
·
1 рік тому
·
0 Вподобання
·
0 Голоси
·
0 Коментарі
·
#82
Добрий день.
Пропоную перглянути пункт 1.8 в з приводу мінімального числа здобувачів вищої освіти учасників НГЗВО, що буде сприяти меті поданій в положенні НГЗВО. А саме кількість здобувачів вищої освіти у НГЗВО повинна бути не меншою, аніж 5 осіб, що буде відповідати рекомендованому відсотковому розподілу студентів за оцінками ЕСТS та фізичному змісту цього рекомендованого розподілу оцінок.
·
1 рік тому
·
0 Вподобання
·
0 Голоси
·
1 Коментарі
·
#83
Добрий день!
1) Також підтримую пропозицію зменшити кількість здобувачів освіти в НГЗВО до 5 осіб, враховуючи велику кількість малочисельних груп і складність формування таких груп наприклад в ННІВГП, т.я. бажане залучення студентів суміжних курсів.
2) пропоную змінити п. 1.10. на наступний "При формуванні пріоритетної тематики НГЗВО враховувати проблематики, що пов’язані з науковими напрямками департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Малої академії наук, Ради молодих вчених університету та коледжів." - т.я. запропоноване формулювання обмежує права учасників освітнього процесу у виборі тематики.
3) в п. 3.4 (керівник гуртка) - підбирає кандидатуру старости гуртка й пропонує її для затвердження на засіданні НГЗВО - пропоную не створювати таких посад, як староста НГЗВО, т.я. діяльність НГЗВО частіше всього передбачає індивідуальний характер.
4) в п.3.4 (керівник гуртка) - у своїй роботі має основну увагу спрямовувати на прикладний характер отриманих результатів роботи учасників гуртка; - можливо також вилучити, або формулювати як те, що керівнику гуртка рекомендується враховувати прикладний характер отриманих результатів роботи учасників гуртка.
5) в п.3.4 (керівник гуртка) - сприяє підготовці та поданню за результатами діяльності гуртка для участі у всеукраїнському або міжнародному конкурсі наукових робіт не менше однієї наукової роботи; - пропоную надати рекомендаційний характер даному пункту, т.я. не за всіма напрямками досліджень можна знайти подібний конкурс, а особливо сьогодні.
6) в п.3.4 (керівник гуртка) - сприяє підготовці та публікації в Студентському збірнику наукових праць як мінімум 2 статті здобувачів вищої освіти за навчальний рік - пропоную змінити "2 статті" на "1 публікацію" - т.я. вимоги збірника до обсягу публікацій - від 2 до 4-х сторінок, що швидше тези.
7) в п.3.4 (керівник гуртка) - використовує лабораторну базу гуртка; - пропоную вилучити, або змінити акцент на лабораторну базу кафедри або ННІ, т.я. більше поняття про лабораторну базу гуртка ніде не відображене.
8) в Положенні не прописані функції СНРС - його права, обовязки щодо НГЗВО
9) пропоную дати ЗВО, учасникам НГЗВО, публікувати наукові статті та тези доповідей у Студентському віснику НУВГП безкоштовно
10) в Положенні не прописане фінансова сторона участі учасників НГЗВО у конференціях, конкурсах і інших наукових заходах в межах дії гуртка.


Переглянути повний допис