День пам’яті жертв голодомору 2023

День пам’яті жертв голодомору - це день, коли ми не приховуючи своїх сліз та болю засуджуємо рукотворний голод, яким було винищено мільйони невинних українців.

Ці події розгорталися на розкішних, плодовитих Українських ланах в 1932-1933 роках. Голодомор став зброєю радянського режиму Йосипа Сталіна. Впровадження політики примусової колективізації та хлібозаготівель у поєднанні з суворими покараннями за їх невиконання призвело до голодування мільйонів українців.

Безжалісною розправою руйнувалася цілісність українського суспільства, яке зникало в тінях голодної смерті. Більшовицька влада усіма силами намагалася стерти з лиця землі будь-що українське. Тоді як і зараз їх лякала національна свідомість, вольовитість та мужність нашого народу. І це не дивно, адже при світлі зникає темрява, але світло навіть у темряві світить і темрява не обгорнула його.

Протягом багатьох десятиліть історія про голодомор замовчувалася та заперечувалася владою СРСР, однак голос українців виявився сильнішим. В цей трагічний період історії літературна спадщина України збагачувалася новими творами, які відкривають нам серця жертв геноциду та є свідченням злочинної діяльності радянських диктаторів та їхніх прихильників.

• ...Нас лихом хотіли зігнути,
  • Убозтвом голодних умів...
  • До рабства серця навернути?!
  • Хто право їм дав?! Хто посмів
  • Насильно народ побороти,
  • Що жив понад тисячу літ?..
  • Хоч станем в ряди до голоти,
  • Не зрадимо батьківський рід!
  •  З малої надії-зернини
  • Розквітне зоря вікова.
  • Не згасне ім’я України,
  • Допоки в нас пам’ять жива!

(Сторінка зі щоденника 1933 року, уривок)

Шануймо загиблих, пам’ятаймо про долину смертельної темряви, якою довелося їм йти, будьмо пильними, бо ворог чатує. І нехай усім нам допоможе Господь!

Матеріал представили:

• Студентка групи ГБВВ-21 Гусаренко-Барська Ревекка