Університет

ПРО КОЛЕДЖ

Історія навчального закладу - це частина історії міста, його людей, вулиць та навіть цілої країни. Так сталося і у випадку історії нашого навчального закладу міста Рівного –Технічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування. Його історія особлива, оскільки об’єднала не лише досвід поколінь викладачів та майстрів виробничого навчання, студентів та учнів, які мали честь навчатися та розвиватися тут, отримувати професію та удосконалювати професійні навики, а й цілих два навчальних заклади в єдине. Ініціатором створення Технічного коледжу була Рівненська обласна державна адміністрація та Рівненський державний технічний університет, які визначили перелік нових спеціальностей на рівень молодшого спеціаліста. Разом з тим, Технічний коледж продовжує готувати кваліфікованих робітників. Враховуючи актуальність багатоступеневого навчання в системі різнорівневих закладів освіти України, беручи до уваги проблеми, які виникли в системі профтехосвіти, спеціалізоване ПТУ № 10 м. Рівного (засноване на базі ПТУ № 10 та ПТУ № 38) та Костопільська філія ВПУ-1 були включені в структуру Рівненського державного технічного університету як навчальний заклад нового типу – Технічний коледж (за наказом № 1 Міністерства освіти і науки України № 304 від 12 липня 2000 р.). Таким чином, безпосередню освітню діяльність Технічний коледж НУВГП розпочав 1 вересня 2000 року, відкривши двері учням та студентам, які прагнули опановувати обраний фах.

На час створення Технічний коледж мав такий керівний склад:

 • Яцков М.В. – директор коледжу;
 • Камінський В.В. – заступник директора з організаційної роботи;
 • Хаба В.А. – заступник директора з навчально-виробничої роботи;
 • Осадча Л.К. – заступник директора з навчально-методичної роботи;
 • Євсович В.Є. – заступник директора з навчально-виховної роботи;
 • Кірілков М.І. – старший майстер.

Впродовж існування коледжу було підготовлено близько 3500  кваліфікованих робітників з таких професій: слюсар з КВПіА; електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин; апаратник, лаборант хімічного аналізу, слюсар-ремонтник; електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; електромонтажник силових мереж і електроустаткування; монтажник санітарно-технічних та вентиляційних систем; електрозварник; касир в банку.

Перший набір студентів здійснили влітку 2001 року в кількості 133 студентів, з них за державним замовленням – 36 осіб, на умовах повного відшкодування витрат за навчання –
97 осіб. В період існування  коледжу навчалося близько 2100 студентів.

Зберігши підготовку кваліфікованих робітників, у 2001 році коледж отримав ліцензію на підготовку молодших спеціалістів за спеціальностями, спорідненими з робітничими професіями, підготовку  яких  проводили в ПТУ-10, ПТУ-38 і в Костопільській філії ВПУ-1:

 • 5.092503 “Монтаж та обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва”;
 • 5.090245 “Обслуговування та ремонт обладнання підприємств хімічної та нафтогазопереробної промисловості;
 • 5.092124 “Монтаж і обслуговування внутрішніх санітарно-технічних систем і вентиляції”;
 • 5.070803 “Прикладна екологія”;
 • 5.092110 “Будівництво та експлуатація будівель та споруд ”;
 • 5.091627 “Хіміко-механічна переробка деревини і деревних матеріалів”.

Протягом 2004-2005 років навчальний заклад пройшов акредитацію з вищевказаних     спеціальностей.

На базі Костопільського відділення Технічного коледжу НУВГП у 2005 році був створений новий навчальний заклад – Костопільський будівельно-технологічний технікум, який став окремим структурним підрозділом НУВГП.

Впродовж 2005-2006 років Технічний коледж НУВГП проводив роботу з ліцензування економічних спеціальностей і в 2006 році отримав ліцензію з підготовки фахівців за напрямом 0305  “Економіка та підприємництво”;

 • 5.050104  “Фінанси”;
 • 5.050112 “Біржова діяльність”.

У 2008-2009 н.р. коледж пройшов повторну акредитацію технічних спеціальностей і вперше акредитував економічні спеціальності.

З метою розширення спектру підготовки молодших спеціалістів і збільшення попиту на фахівців, які володіють сучасними інформаційними технологіями, у 2010-2012 рр. в Технічному коледжі НУВГП успішно проведене ліцензування нової спеціальності

 • 5.04030101 ”Прикладна математика”.

 

Навчально-лабораторна та матеріально-технічна база

 

Навчально-виховний процес у коледжі здійснюється у трьох навчальних корпусах, розташованих на вулиці Орлова, будинок № 35 та на вулиці 24-го Серпня, будинок № 11
в місті Рівне.

Аудиторно-лабораторний фонд навчального закладу має робочу площу  11898 м2, а його загальна площа складає 13238 м2. Для підготовки молодших спеціалістів та кваліфікованих робітників використовується 45 навчальних кабінетів і лабораторій загальною площею 4516 м2,  обладнаних відповідними засобами навчання, 11 навчально-виробничих майстерень загальною площею 2246,8 м2, обладнаних необхідною технікою, інвентарем, матеріалами та іншими засобами навчання.

Є дві спортивні зали загальною площею 622 м2, актова зала, естетичний центр, їдальня на 240 місць, два спортивних майданчики, бібліотека, медпункт, які обладнані за діючими нормативами і санітарними нормами, 6 комп’ютерних класів.