Університет

Навчально-виховна робота

5.1. Студентсько-учнівське самоврядування

Система навчально-виховної роботи у Технічному коледжі НУВГП базується на організації виховного процесу у студентсько-учнівських групах та гуртожитку, узагальненні кращого досвіду.

Адміністрація, профком студентів та учнів Технічного коледжу НУВГП постійно працюють над покращенням умов життя кожного члену колективу коледжу. У гуртожитку коледжу проживає 228 студентів та учнів. З вересня 2016 року у гуртожитках студентського містечка Національного університету водного господарства та природокористування поселено 174 студенти та учні.

Впродовж року члени студентсько-учнівського парламенту брали активну участь у таких заходах:

-         14-16 квітня 2016р., м.Київ ХХІХ-а  Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра - 2016». Технічний коледж НУВГП нагороджений Срібною медаллю та Дипломом у номінації «Профорієнтаційна робота серед молоді» з присвоєння Почесного звання «Лідер професійно-технічної освіти України»;

-         17-19 листопада 2016р. у м.Київ, ХХХ-а  Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – День студента 2016», колектив Технічного коледжу НУВГП нагороджений  Золотою медаллю і Дипломом у номінації «Досягнення у працевлаштуванні випускників вищого навчального закладу» з присвоєнням Почесного звання «Лідер професійно-технічної освіти України»;

-         29 листопада 2016р., м.Київ, участь у роботі Х Генеральної асамблеї Громадського об'єднання «Українська асоціація студентського самоврядування»;

-         15-17 грудня м.Київ, участь у роботі Всеукраїнського форуму «Студентство-авангард державотворення».

  Станом на 01.11.2016 р. в Технічному коледжі НУВГП навчається 24 студенти та учні – сироти та позбавлені батьківського піклування. З них – 10 знаходяться на повному державному утриманні, 14 – під опікою. Всім студентам та учням-сиротам видано єдиний квиток. Вказана соціальна категорія студентів та учнів користується першочерговим правом на поселення у гуртожиток та безкоштовне проживання. Виплачується стипендія та грошова компенсація взамін харчування. Виконуються вимоги чинного законодавства щодо виплати щорічної допомоги для придбання навчальної літератури, підручників, одягу і взуття, матеріальної допомоги студентам, учням-сиротам та позбавленим батьківського піклування. При вступі до навчального закладу виплачується грошова компенсація для придбання одягу, взуття, м’якого інвентарю і обладнання в сумі 680 грн. та одноразова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів при випуску та працевлаштуванні сиріт після закінчення коледжу.

 Список пільгових категорій студентів і учнів Технічного коледжу НУВГП

Таблиця 10

Пільгові категорії

Кількість студентів

Кількість учнів

Всього

Сироти

9

15

24

Інваліди

19

10

29

Діти учасників АТО

17

6

23

Діти зареєстровані, як внутрішньопереміщені особи

3

-

3

Малозабезпечені

4

10

14

Сім’ї з дітьми

5

-       

5

Постраждалі особи внаслідок аварії на ЧАЕС

4

1

5

Напівсироти

34

39

73

Багатодітні

96

120

216

Всього:

191

201

392

Відповідно до Закону України № 425-VІІІ щодо державної підтримки учасників бойових дій, їх дітей переселенців, даним студентам та учням виплачується соціальна стипендія. З 01.09.2016 р. 50%  оплати вартості проживання у гуртожитку коледжу та гуртожитку НУВГП для вступників з сімей учасників АТО та дітей зареєстрованих, як внутрішньопереміщені особи здійснюється з коштів Технічного коледжу.

У Технічному коледжі НУВГП проведена така волонтерська робота:

-      колективом працівників, студентів та учнів зібрані і передані Союзу волонтерів України кошти в сумі 2 тис. 340грн.;

-      майстри виробничого навчання (Івашко П.Г., Мазур М.В.) та учні виготовили пічки та якір саперний для воїнів АТО, поповнили індивідуальні аптечки для військових України;

-      викладач Бовталюк Д.С. постійно здає кров на безоплатній основі, провів відкритий захід на тему: «Краплина крові – врятоване життя»;

-      викладач Грималюк О.М. систематично збирає кошти і організовує допомогу дитячому будинку м. Рівне;

-      викладач Шваєнко А.Ю. очолила волонтерську акцію гуманітарного збору речей для дитячих будинків Сходу України (речі передані БФ «Руєвит»);

-      в колективі коледжу проведено збір кришки на переробку та виготовлення протезів для воїнів АТО, написані «Листи нашому захиснику в АТО», виготовлено новорічні іграшки, кошти за які будуть використані для придбання речей для воїнів АТО. Студенти коледжу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Україна-НАТО».

 5.2. Естетичне виховання студентів та учнів

У коледжі функціонує Центр естетичного виховання. У його структурі працює 4 гуртки художньої самодіяльності.

Протягом 2016 року творчі колективи Технічного коледжу НУВГП брали участь у різноманітних культурно-мистецьких заходах і мають такі результати:

- на фестивалі «Студентська весна 2016» творчий колектив Технічного коледжу нагороджений Дипломом І ступеня і Сертифікатом на туристичну поїздку до Республіки Польща;

- на VІ Всеукраїнському студентському фестивалі естрадної пісні «Пісня буде поміж нас», студентка групи ПМ-4 Грицюк Іванна, нагородженаДипломом І ступеня;

- в конкурсі краси «Міс університету - 2016», студентка групи Ф-3 Мальчик Яна, у номінації «Міс глядацьких симпатій» та студентка групи Ф-3 Міняйло Анастасія у номінації «Міс влучність» відзначені Почесними грамотами та цінними подарунками;

- на обласному фестивалі вокально-хорового мистецтва «Поліський краю дорогий…» вокальний ансамбль коледжу   нагороджений Дипломом та Почесною грамотою;

- 20.12.2016р. на базі Технічного коледжу шостий рік поспіль проведенно обласний етно-фестивалю «Вифлиємська зірка», для учнів професійно-технічних навчальних закладів та шкіл Рівненської області.

 5.3. Спортивно-масова робота

Викладачі, студенти та учні коледжу у складі різних збірних Рівненської області брали участь у чемпіонатах Світу, Європи та України.

Студент групи  ПМ-4 Грабовський Антон учасник чемпіонату Світу з легкої атлетики 2016р. серед юніорів, бронзовий призер чемпіонату України 2016 року з легкої атлетики серед юніорів.

 Студент групи ІМ-4 Микитюк Олексій, Майстер спорту України бронзовий призер чемпіонату Європи 2016р. серед чоловіків, чемпіон України з армспорту 2016р. 

Викладач Новак Михайло Володимирович, Майстер спорту України – срібний призер чемпіонату України 2016року.

За підсумками Спартакіади студентської молоді ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Рівненської області (Спартакіада складається з 9-ти видів і триває навчальний рік) у 2015-2016 навчальному році Технічний коледж НУВГП посів ІІ місце. У 2016 році Технічний коледж всьоме поспіль виборов І місце у Спартакіаді м.Рівне серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

У 2016 році збірна коледжу з армспорту виборола ІІ місце серед юніорів і ІІ місце серед юнаків на чемпіонаті Рівненської області. Збірна команда працівників коледжу у 2015-2016 н.р. стала бронзовим призером  у XXXX-ої  Спартакіаді «Здоров`я» серед викладачів та співробітників НУВГП. У VІІ-ій обласній Спартакіаді працівників ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та ПТНЗ  команда коледжу виборола ІІ місце. Також ІІ місце у змаганнях Відкритого кубку «Водника» посіла студентсько-учнівська баскетбольна команда коледжу.

Впродовж 2016 року на базі коледжу проведено Відкритий турнір Технічного коледжу НУВГП з баскетболу, присвячений воїнам-афганцям», Кубок Технічного коледжу  НУВГП з волейболу (листопад 2015р. – квітень 2016р.) присвячений 15-річчю коледжу.

Впродовж 2016-го року в коледжі організовано ряд масових спортивних заходів, а саме: «Спортивне свято», «Свято баскетболу», «Вечір Спортивної Слави», на які запрошувалися спортивна громадськість міста, області.

         21 жовтня 2016 року на базі Технічного коледжу НУВГП відбулось методичне об'єднання керівників фізичного виховання ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Рівненської області. Учасниками засідання були представники 20-ти навчальних закладів.

         У 2016-му році був придбаний спортивний інвентар на суму                             20 тис. 268 грн.

 5.4. Перспективи розвитку навчально-виховної роботи коледжу:

1.  Брати активну участь у підтримці, піклуванні та наданні допомоги студентам та учням, батьки яких знаходяться  в зоні АТО, сім’ям загиблих учасників АТО з числа випускників коледжу.

2.  Продовжити практику проведення на базі Технічного коледжу НУВГП змагань з різних видів спорту в залік Спартакіади Рівненської області та м.Рівне.

3.  Постійно брати участь у реалізації соціальних, молодіжних, волонтерських програм та проектів.

4.  Розвивати студентсько-учнівського самоврядування.