Університет

Відгуки студентів

Вадим Губеня,
студент лісогосподарського відділення, стипендіатВерховної Ради

 До навчання у лісотехнічному коледжі мене заохотили батьки, мотивуючи тим, що наш Сарненський лісгосп передовий у галузі, а відповідно – високі зарплати і можливість працевлаштування недалеко від рідного села Цепцевичі. В школі я був якісником, а зосередившись на предметах майбутньої спеціальності, став відмінником і відзначений іменною стипендією Верховної Ради, що є гарним стимулом для навчання.
 Навчальну працю вважаю найщасливішим періодом свого життя, тому що від предмета до предмета, від сесії до сесії відчувається, як поглиблюються твої знання, розширюється світогляд, удосконалюються культурні звички. Цьому сприяють багата навчальна і спортивна база коледжу, висококваліфіковані викладачі, які до того ж ідуть назустріч студентам, намагаються ввести нас у світ найновіших технологій, що створює обстановку доброзичливої співпраці і чіткої організованості.
 Тому кожен з моїх товаришів у випускній групі вже має напрацьовані ідеї по вдосконаленню організації праці та запровадженню інноваційних технологій на майбутній дорученій ділянці. А вступникам я б порадив зосередитись на системності в навчанні, оволодінні інформаційними технологіями, що полегшує навчальну працю, і формуванні здорового і розумного способу життя.

 Лісотехнічний коледж я обрав ще з восьмого класу, переглянувши відео- сюжет Рівненського телебачення про його мальовниче студентське містечко, де прижилися лебеді з дикими качками. Тому вступив до нього після дев’ятого класу, заручившись направленням Дубровицького лісгоспу, що гарантує адресне працевлаштування. Зараз уже на четвертому курсі, маю стипендію, готуюсь до державних екзаменів. Приємно, що навчаємось ми тут із моєю сестрою Марією, яка, приїхавши відвідати мене, уподобала навчальний заклад і наше лісогосподарське відділення. Зараз вона другокурсниця, і хоч у їхній групі тільки двоє дівчат, її обрали старостою. Маючи свій ноутбук, ми часто допомагаємо один одному у виконанні домашніх завдань, практичних робіт, і просто приємно відчувати родинний затишок.
 Головне – матимемо шановану в лісовому районі професію лісівників, адже директор нашого Дубровицького лісгоспу Анатолій Олексійович Боровець – випускник нашого коледжу, а інша випускниця працює лісничим. Знаю, що з мого села Орв’яниця ряд школярів готується вступати до нас. Переконаний, що такий вибір зроблять сотні дев’яти – і одинадцятикласників у нашому поліському регіоні, адже не знайти кращого варіанту як із нашою професією жити і працювати в рідній місцевості.

Степан Корень,
студент групи ЛГ-41 лісогосподарського відділення

Дмитро Вознюк,
староста групи МГ-21

 Я виріс у мальовничому лісовому селі Золотолин Костопільського району, тому не уявляю свого життя без лісу. Це багатство і красу оберігають, доглядають і відновлюють мої односельці, які працюють у лісовому господарстві. Проте свою давню мрію стати фахівцем лісової галузі доводилось відкладати через життєві обставини: потребу в моїх руках у домашньому господарстві, службу в армії, потім через необхідність заробляти і утримувати себе. Тому студентом стаціонару став у 22 роки, вибравши профіль - мисливське господарство. Навчання вважаю як найкращий період свого життя, а коледж – за рідний дім. Тому звертаюсь до вас, незнайомі друзі: зробіть свій вибір на користь нашого навчального закладу, де одержите міцні фахові знання, знайдете справжніх друзів, а то й вірне кохання, головне ж – визначитесь з благородною роботою по відновленню прекрасного дару нашої Землі – лісу.

 Мої батьки пов’язані роботою з лісовим господарством, тому цей вибір розглядають як спадкоємне. Я ж мріяла про творчу роботу, оскільки гарно малюю, управляюсь у журналістиці. І як добре, що в нашому коледжі є творча спеціальність для моєї душі – ландшафтного дизайнера, яка зараз особливо затребувана. Кожна новобудова, житловий масив у місті чи власна садиба потребують наших рук, щоб з позиції краси поєднати архітектуру з природою. Цьому творчо навчають висококваліфіковані викладачі. Отож приходьте здобувати дипломи, що велять прикрашати світ.

Ольга Трофимчук,
студентка групи СПГ-31

Інна Левчик,
студентка групи Б-35

 Мій вибір лісотехнічного коледжу зумовлений кількома чинниками. Перше: порадила подруга, задоволена змістом тутешнього студентського життя. Друге: переконали батьки, впевнені, що цей навчальний заклад – кращий у регіоні за рівнем підготовки спеціалістів. Тож не шкодую, що вибрала фах бухгалтера. Це універсальна професія для дівчини, що дозволяє працювати на багатьох посадах, а то й організувати і грамотно вести власний бізнес. Адже одержуємо в коледжі бездоганну економічну і комп’ютерну підготовку, практику роботи з різноманітними документами. А ще я маю тут багато приємних для душі і розвитку спортивних і мистецьких занять, щоденно займаюсь у секції з баскетболу. Отже, приходьте до нас, подруженьки, - з бухгалтерським фахом надійно влаштовуються в житті.

 

Чи можна стати студентом без ЗНО? Так, вступивши на однорічні курси в лісотехнічний коледж, після закінчення яких присвоюється спеціальність лісника. Це дає можливість як працювати, так і продовжувати повноцінне навчання в лісовому коледжі через зарахування на другий курс стаціонару чи на третій – заочно. В мене так склалося, що при проходженні незалежного оцінювання знань після Поліської одинадцятирічки не добрав кілька балів з математики. Це перекреслило шлях до вузівського навчання. Деякі з моїх товаришів узагалі не проходили тестування, орієнтуючись на виїзні сезонні підзаробітки, але потім пожалкували.
 І як добре, що в коледжі організували курси, які вирішують дану проблему. Впродовж п’яти днів на тиждень ми маємо по чотири пари на день, вивчаючи основи таких наук як лісівництво, лісова таксація, охорона і захист лісу, технологія лісокористування, організація і технологія лісогосподарського виробництва і навіть правила дорожнього руху, що пов’язано передусім з безпекою праці. Час занять з нами узгодили для зручності доїзду тим, хто з нашого району, а іногородні (є і з сусідніх областей) поселені в гуртожитку. Вихідці з чорнобильської зони до 18 років харчуються безплатно в студентській їдальні.
 Оскільки на курсах ми освоїли набір основних лісівничих дисциплін, то я і більшість моїх товаришів із групи вирішили продовжити навчання в коледжі заочно, працевлаштувавшись у лісовому господарстві.

Сергій Цапук,
курсант групи Л-1 лісогоспо-дарського відділення