Університет

Правда про наркотики

Правда про наркотики

10 жовтня 2013 року – відбулася лекція-бесіда «Правда про наркотики» для студентів технікуму з метою попередження вживання наркотичних речовин та недопущення торгівлі наркотиками.

 Наркоманія - це хвороба колективна. Якщо наркоман потрапляє в компанію, він може «заразити»  інших, тому що наркомани прагнуть до того, щоб і навколишні спробували наркотик, теж долучилися до цього захоплення. Важко і залишити компанію наркоманів, тому що вони не дають нікому вибитися з їх компанії, переслідують, всіляко намагаються допомогти повернутися до вживання наркотиків. Наркоманія - це хвороба молодих, тому що до старості вони просто не доживають.

А починають вживати наркотики частіше в підлітковому віці, найбільше схильному негативному впливу. Підлітковий вік - це період самоствердження, заперечення загальноприйнятих авторитетів, вибору власних цінностей, коли особливий вплив відбувається серед товаришів, авторитет лідера «своєї групи». Почуття своєрідного колективізму, прагнення не відстати від однолітків, часом просто цікавість і бажання скуштувати заборонений плід, непрацелюбність і нудьга - ось деякі з причин залучення підлітків та молодих людей до наркотиків.

Наркомани стають все більш грубими, егоїстичними, втрачають інтерес до роботи, не виконують сімейних обов'язків.Спочатку вони приховують свою пристрасть до наркотиків, а потім починають приймати їх відкрито. Для покупки наркотиків продають речі з будинку, здійснюють крадіжки, обманюють близьких і знайомих. Пошук наркотику стає метою життя.

На занятті обговорювались проблемні питання стану сучасної молоді, яка вживає наркотики; спосіб життя людей-наркоманів; міфи щодо вживання наркотиків.

Після презентації відбувся перегляд відеофільму «Мрія» , в якому відкривалась правда про наркотики, необдумані вчинки молоді, руйнування гідності особистості.

 Юнаки і дівчата ділились враженнями від почутого і побаченого, висловлювали свої думки.назад