Університет

Мово рідна, слово рідне...

Мово рідна, слово рідне...

До Міжнародного дня рідної мови, який відзначають щорічно 21 лютого Мельник Іриною Сергіївною була проведена відкрита виховна година для студентів 4 курсів. Ведучі розповіли про історію свята, про українську мову та значення її у житті кожного свідомого громадянина.

На концерті прозвучала поезія «Рідна мова», у виконанні учениці 2 класу Олександрійської ЗОШ – Ірини Парепи. Для перегляду був запропонований відеоролик, де кожен студент називав діалектизм, що використовується на території його прадідів і сьогодні. Присутні у залі мали нагоду послухати могутнє і актуальне слово Івана Франка, Лесі Українки, Тараса Шевченка у виконанні народного артиста України – Олексія Заворотнього. Одним із номерів був танець-дефіле «Маки», який продемонстрували учасники зразкового художнього колективу модельної агенції «Стиль та мода» Рівненського центру сервісу та дизайну. У знак пошани і поваги до людей, які до загину любили свою Батьківщину – прозвучала композиція-реквієм «Плине кача», у виконанні ансамблю коледжу.

Останнім номером був показ ролика, який зняли бійці АТО разом з волонтерами на підтримку української мови, де зазначили: «Поки ми з ними говоримо однією мовою, доти вони вважатимуть, що ми з ними – один народ». «Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає» – з такими заключними словами звернулись ведучі до присутніх.назад