Університет

«Книга – це мудрість століть»

«Книга – це мудрість століть»

Резолюція про проголошення Всесвітнього дня книги і авторського права була затверджена Генеральною конференцією ЮНЕСКО на своїй 28 сесії, яка відбулася 25 жовтня – 16 листопада 1995 року.

В цей день в Парижі ЮНЕСКО вирішила віддати данину поваги Книгам і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства.

На обрання дати святкування вплинула також традиція святкування Дня книги в Каталонії, де 23 квітня, на День Юрія, дарували троянду за кожну куплену книгу.

Нині Всесвітній день книги і авторського права святкують 190 країн світу.

На нашому виховному заході, за участі студентів першого курсу, працівників бібліотеки коледжу та Національного університету НУВГП, ми вшанували її величність Книгу, погортали сторінки найдавніших рукописів, відновили в пам’яті нелегкий і тернистий шлях до сучасної книги, здійснивши заочну мандрівку в сивочолу минувшину, поговорили про першу бібліотеку Ярослава Мудрого, познайомились із постаттю легендарного Івана Федорова, поринули у веселковий і яскравий світ мудрості віків – книги!

Книги допомагають нам дізнатися про таємниці Всесвіту. Вони розповідають, як жили люди в сиву давнину, якими були давні цивілізації. За допомогою книги ми можемо навіть зазирнути у майбутнє.

 Сьогодні, говорячи про книгу, неможливо не згадати про славного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, якому виповнилося  200-років від дня народження, але й сьогодні як живий говорить він із своїми нащадками. Його слово живе між нами, гнівне й ніжне, полум’яне й міцне.

До 200 – річчя від дня народження Тараса Шевченка  майстрині з Рівного, Олена Медвєдєва та Анна Тимошок , створили новий «Кобзар», кожна сторінка якого … вишита в ручну. Було показано відео з презентації цього шедевру.

Сьогодні, в Всесвітній день книги ми вирішили відзначити кращих своїх читачів: в номінації «Найактивніший читач» - переміг Білецький Петро, гр.Т.22; «Найдисциплінованіший читач» - Пекарський Андрій, гр. Т-13; «Найкоректніший читач» - Стаднік Артур, гр. Мп-31.

В проведенні  виховної години ми поставили мету, показати значення книги в житті людини, прищеплювати любов до книги; виховувати потребу в читанні, культуру читання, бережливе ставлення до книги. Ознайомлення студентів із найдавнішими книгами, з історією їх творення.

Навіть у вік комп’ютерних технологій і освоєння космічного простору, ніхто і ніщо не зможе замінити вам книгу. Вона завжди веде нас за собою, надихає жити, вчить бути мудрими, добрими, справедливими. Любіть книгу, читайте книгу.назад