Університет

Чорна сповідь твоя, Україно

Працівники бібліотеки Автотранспортного технікуму НУВГП взяли активну участь в підготовці та проведенні масових заходів, приурочених Чорнобильській трагедії.

Чорнобиль – подія безприкладна в світовій історії, з якою не порівняти жодної донедавна відомої катастрофи. Жодна аварія та вибухи, хоч якими б тяжкими жертвами вони супроводились, годі порівняти з тим, що сталося в Чорнобилі: ця «звізда Полин» нам була послана з минулого, нам усім було грізне попередження – опам’ятатися, задуматися над усім ходом цивілізації, зробити, поки не пізно, серйозні висновки. Не слухали… Не вірили… Гадали – ми переможці, нам усе доступне, ми все можемо швидко, в ударно-прискореному темпі планово створити нову, ідеальну людину.

А прийшли – до Чорнобиля. Прийшли до краю прірви…

Так, з 23 квітня в читальному залі бібліотеки оформлено виставку: «Чорна сповідь твоя, Україно», де представлено книги про саму трагедію і  про героїв-пожежників – Володимира Правика та Віктора Кібенка, а також вирізки з газет тих років, сценарії та матеріали про трагедію для проведення виховних годин, також малюнки студентів з даної тематики.

24 та 25 квітня в гуртожитках технікуму було проведено урок-реквієм: «Земле рідна, понівечена скрипко моя, Чорнобиль», показано документальний фільм про саму трагедію.

При проведенні заходів ми поставили перед собою мету: поглибити знання студентів про трагічні події весни 1986 року. Домогтися розуміння ними трагедії та героїзму простих людей, долі яких злилися з Чорнобилем. Висвітлити уроки, які дав Чорнобиль та наслідки для кількох поколінь українців.

Домогтися осмислення й усвідомлення студентами масштабів трагічних подій, розбудити в студентів почуття відповідальності перед наступними поколіннями; виховувати глибоку повагу до людства, розвивати почуття гордості за свій народ, прищеплювати любов до рідного краю, сприяти розвиткові бажання зберегти не лише те, що дароване природою, а й те, що створено руками  і розумом людей.