Університет

«Актуальні проблеми та перспективи розвитку автомобільного транспорту»

«Актуальні проблеми та перспективи розвитку автомобільного транспорту»

18 квітня 208 року у коледжі відбулась семінар – нарада «Актуальні проблеми та перспективи розвитку автомобільного транспорту» за участі автомобільних перевізників Рівненщини, які працюють у сфері пасажирських перевезень та викладачів коледжу. Для участі в семінар – нараді у коледж прибули перевізники практично з усіх районів області та міст Рівне, Вараш і Дубно. Присутні на семінар - нараді перевізники охоплюють близько 50% ринку пасажирських перевезень на приміських маршрутах загального користування та міжміських внутрішньо обласних маршрутах Рівненської області, а також здійснюють перевезення пасажирів у інші області України. Від коледжу в нараді прийняли участь Заступник директора з наукової роботи Антонюк В.П., Завідувач відділення «Транспортні технології» Шевченко О.В. та викладачі, які викладають профільні предмети у відділенні  «Транспортні технології». З вітальним словом до присутніх звернувся директор коледжу Марунич Олександр Петрович.

Доповідь про проблеми та перспективи розвитку автомобільного транспорту в частині законодавчого забезпечення роботи автомобільних перевізників зробив Перший віце-президент ГО «Український транспортний союз» Балін Володимир Анатолійович, який приймає участь у розробці законодавчих актів в сфері автомобільних перевезень і є безпосереднім автором чи співавтором багатьох з них. Перевізники і викладачі коледжу з цікавістю вислухали доповідь, однак деякі з запропонованих положень законопроектів не задовільнили перевізників. Тому після завершення доповіді відбулась гостра дискусія, щодо перспектив розвитку автомобільного транспорту. Особливу увагу столичного гостя було скеровано на законодавчу неврегульованість питання перевезення пільгової категорії пасажирів. Як справедливо відмітив перевізник з смт. Зарічне Зубкович В.І. - автостанції без обмежень продають пільгові квитки і доходить до абсурду: у 32-ти місний автобус продають 26-28 пільгових квитків. Питання оплати за пільговиків не вирішене, грошей за них перевізник не отримає і рейс стає збитковим для перевізника. Не погоджуються перевізники і з новою системою нарахування балів при проходженні конкурсу на визначення перевізника на маршруті. Як зазначив керівник фірми «СВ Лайф» Зламан В.В. нова система стимулює перехід перевізників у «тінь», адже бали нараховуються тільки за наявних водіїв, а не за всіх працівників автотранспортного підприємства. Таким чином, недобросовісні перевізники будуть платити легальну зарплату тільки водіям, а диспетчерам, кондукторам, механікам, тощо - «у конверті», адже ці категорії працівників не враховуються у бальній системі. При проходженні конкурсу це негативно вплине на конкурентоспроможність великих перевізників, які мають свою матеріально – технічну базу, в т.ч. відділи з безпеки дорожнього руху та значну кількість допоміжного персоналу. Крім того, це значно зменшить надходження до пенсійного фонду.  Не менш актуальне питання підняв Голова ГО «Перевізники Рівненщини» Лозінський О.Ф., який зазначив що при існуючому законодавстві у перевізника не вистачає коштів щоб придбати б/в автобуси Євро-4, а уряд хоче щоб у нас всі автобуси відповідали Євро-6. Такі автобуси дорого коштують, а на наших розбитих дорогах швидко виходять з ладу і потребують дорогого ремонту. Не стояли осторонь дискусії і наші викладачі. Так викладач спецдисциплін Груба В.В. задавав актуальні питання щодо вдосконалення законодавчих актів з вантажних перевезень.

В цілому захід пройшов на високому рівні, його не оминули увагою і місцеві засоби масової інформації, які жваво цікавились у першого віце-президента ГО «Український транспортний союз» Баліна В.А. майбутнім пасажирських перевезень.

Дуже приємно було почути від гостей похвалу щодо стану приміщень та матеріально – технічної бази коледжу, а серед гостей були і ті хто відвідав його вперше, і ті хто бував у нас раніше, в тому числі і наші випускники. Такого чудового стану наших майстерень, лабораторій, обладнання, автодрому чомусь ніхто не очікував. Особливо вразили діючі автомобілі «Рено Магнум» та «Ніссан Патрол». Тож відгуки - лише позитивні. Особливо від колишніх випускників коледжу – директора КТ «Рівне-ПАС» Сисюка М.В. та Заслуженого автотранспортника України, директора ВАТ «Володимирець автотранс» Вороб’я М.В., які вже в статусі знаних працівників автотранспортної галузі приймали участь у нараді.

Тож надіємось на подальшу взаємовигідну співпрацю нашого коледжу з автомобільними перевізниками області.

Інженер з ОП  С. Омельчукназад