Університет

Участь проектної групи НУВГП у першому семінарі-практикумі у рамках проекту «INTERADIS»

Участь проектної групи НУВГП у першому семінарі-практикумі  у рамках проекту «INTERADIS»

Організатором та модератором семінару-тренінгу був Олівер Шмідт, стартап консультант та менеджер з інноваційної діяльності Вільного університету у Берліні, а також Консалтингового агентства зі сталого розвитку Хультгрен. Захід був спрямований на викладачів та адміністративний персонал, які залучені до роботи з іноземними студентами та розробки і впровадження стратегії інтернаціоналізації в університеті.

Під час заходу слухачі змогли в інтерактивній формі дізнатися та проаналізувати:

-         виклики, які повстали перед університетами у зв’язку з розвитком пандемії COVID-19 та шляхи їх подолання;

-         методику розробки ефективної стратегії інтернаціоналізації університету та освітніх сервісів/продуктів з урахуванням потреб та особливостей університету і цільової аудиторії, а також про ресурси, яку необхідні для їх реалізації;

-         як залучати внутрішніх і зовнішніх стейкхолдерів до реалізації стратегічних цілей університету;

-         шляхи залучення іноземних студентів на навчання та методи підвищення мотивації іноземних студентів до навчання;

-         маркетингові механізми та якісна реклама освітніх послуг у конкурентному середовищі, та інші питання.

Нагадаємо, що:

11-12 лютого 2021 року на базі Сумського національного аграрного університету відбулася установча зустріч проектних команд університетів-партнерів проекту «Адаптація іноземних студентів / INTERADIS», який триватиме 3 роки. Під час зустрічі учасники обговорили сучасний стан та перспективи розвитку міжнародної освіти в Україні, зокрема і адаптації іноземних студентів; очікувані результати та моніторинг якості виконання проекту; конкретні завдання, як стоятимуть перед учасниками найближчим часом; управлінські, фінансові, адміністративні та комунікаційні питання, пов’язані з реалізацією проекту.

Головна мета проекту «INTERADIS / Інтеграція та адаптація іноземних студентів» - інтегрувати іноземних студентів в український та європейський освітній простір за допомогою культурних, етнічних, соціальних та академічних цінностей. Програма фінансування ЄС:  Європейський інструмент сусідства (Erasmus+: КА2 CBHE).

Координатор проекту - Нідерландська бізнес-академія. Спів-координатор від України - Університет «Крок».

Партнери:

• Університет Фоджа, Італія;
  • Східно-Баварський технічний університет Амберг-Вайден, Німеччина;
  • Університет імені Міколаса Ромеріса, Литва;
  • ДП «Український державний центр міжнародної освіти», Україна;
  • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Україна;
  • Національний університет водного господарства та природокористування, Україна;
  • Маріупольський державний університет, Україна;
  • Одеський національний політехнічний університет, Україна;
  • Сумський національний аграрний університет, Україна;
  • Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Україна;
  • Львівський національний університет імені Івана Франка, Україна;
  • Консалтингова компанія Хультгрен, Німеччина.

Очікувані результати:

ü  Розроблена Дорожня карта, яка включає всі аспекти інтеграції іноземних студентів.

ü  Кваліфікований персонал.

ü  Підвищення якості навчання та надання адміністративних послуг.

ü  Створено більш сприятливе середовище для іноземних студентів.

ü  Поширення результатів проекту.

Веб-сторінка проекту: https://interadiscoordinat.wixsite.com/interadis

Власюк Галина,
Центру міжнародного співробітництва та освіти НУВГП

Читайте нас також: