Університет

Ще кілька занять відбулося у Школі лідерства

Ще кілька занять відбулося у Школі  лідерства

Так, завідувач відділу акредитації та ліцензування Анастасія Клімова  виступила з доповіддю «Акредитація освітніх програм: досвід і перспективи». Анастасія Вадимівна звернула увагу на особливості акредитації освітніх програм, нормативне забезпечення,  оцінювання якості ОП (зразкова, умовна, відмова), розповіла про зауваження та рекомендації експертів ГЕР. А ще слухачі дізналися,  як  відбувалася акредитація в НУВГП 2019-2020 роках і як вона проходить зараз, скільки програм наразі акредитується, параметри оцінювання критеріїв експертами та галузевими експертними радами. Анастасія Вадимівна  звернула увагу і на критерії, за якими університету  ставлять найвищі оцінки за ОП:  оцінювання здобувачів вищої освіти та академічну  доброчесність та  найнижчі   оцінки − проєктування та цілі освітньої  програми, структура та зміст освітньої програми. Розповіла про акредитацію у  перспективі.

Завідувач відділу зв’язків із громадськістю Віталій Прокопець  прочитав лекцію на тему: «Розробка мультимедіа навчальних матеріалів». Зокрема, Віталій Едуардович зазначив  онлайн- ресурси для створення електронних презентацій, основні  правила  створення електронних презентацій та відеолекцій, етапи їх  створення,  дав поради на замітку.

У свою чергу,  директор організаційно-методичного центру технологій електронного навчання  СумДУ Юрій  Зубань  виступив з презентацією «Сучасні ІТ-рішення забезпечення освіти:  досвід  СумДУ». Він зазначив, що саме різні інноваційні  технологічні рішення рухають сумським університетом. Окрім того, розповів   історію впровадження інноваційних рішень в навчанні СумДУ, орієнтири сьогодення, презентував формулу університету, відзначив складові інтегрованої інформаційної системи університету. А ще слухачі дізналися, як  відбувається  організація навчального процесу за сучасними технологіями в закладі, правила ефективності такого навчання,  про мотивацію  викладачів для впровадження нових технологічних рішень, ознайомилися  з  візуалізованим тренажером  для лабораторних  робіт та лабораторією ULab,  відеостудією для записів.

Пан Юрій також   розповів про започатковані ресурси  і їх можливості, тренувальне ЗНО для СумДУ та академічну доброчесність. Лектор  представив Положення про розроблення та атестацію дистанційних курсів:  вимоги, завдання, застосування, перевірку,  апробацію у навчальному процесі, нарахування коефіцієнтів викладачам за супровід студентів (авторські бали)  та  матеріальне заохочення (автор, рецензент, експерт).

У питаннях до доповідача слухачів цікавило: як ведеться профорієнтація, орієнтована вартість центру, інформаційні технології контролю якості освіти, співпраця  з іншими університетами, поточне оцінювання знань студентів, коефіцієнт унікальності курсу, облік  методичної  роботи та  рецензування курсів, конвертація додаткових балів  викладача,  комунікація між викладачем і студентом, рівень відвідування студентами та ще багато інших цікавих питань.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю