Університет

Навчальна екскурсія-подорож «Пам’ятні місця Острога»

Життя під час подорожі –
це мрія в чистому вигляді!

Агата Крісті

Ми, студенти гр. І-11, які навчаються на кафедрі суспільних дисциплін ННІЕМ НУВГП, переконані в тому, що хороший спосіб вивчити історію – читати та добросовісно навчатися, а найкращий – подорожувати історичними місцями, бо коли подорожуємо, то накопичуємо свіжі ідеї і досвід, відкриваємо нове і отримуємо унікальні знання; безцінні емоції.

18 грудня 2020 року ми відвідали Острог – старовинне місто, що вперше згадується у 1100 році. Довгий час Острог був одним із найважливіших міст Волині й нам добре відомий період його найбільшого розквіту – 16-17 століття. У 1576 році тут відкрита Острозька слов'яно-греко-латинська академія, яка довгий час була центром науки та культури. До речі, наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів –Національний університет «Острозька академія» – зустрів нас дуже гостинно, попри пандемію.

Екскурсійний день розпочали у Національному університеті «Острозька академія». Нас зустріла екскурсовод, яка розповіла про перший заклад вищої освіти східно-слов’янських народів — Острозьку слов’яно-греко-латинську академію, про історію створення навчального закладу. Ми дізнались, хто з відомих людей навчався та відвідував академію.

Неможливо не згадати про музейний комплекс при університеті, що розповідає про його історію з 1576 р. до наших днів та про історію приміщень, в яких знаходиться навчальний заклад. Враховуючи важливість історії Острога та Острозької академії у розумінні загального розвитку української історії та культури, музей покликаний зберегти та популяризувати знання про розвиток Острога XVI – поч. XVII ст., діяльність князів Острозьких та їх роль в українській та європейській історії. Крім того, музей займається збиранням та збереженням української культурної та мистецької спадщини, відродженням історії міста Острога від XVI ст. до наших днів.

Також ми відвідали Острозький замок, що знаходиться на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії, на території якого з 24 серпня 1916 року розташовано Острозький краєзнавчий музей. Замок протягом XIV-XVI століть був родовим гніздом князів Острозьких - найбагатших магнатів Речі Посполитої тих часів, і найбільшого свого розквіту досяг за Костянтина Івановича Острозького.

Цікавим стало знайомство з Науковою бібліотекою Острозької академії. Фонд бібліотеки нараховує понад 300 тисяч книг, серед яких рідкісні видання. Вразило, що експозиція музею розміщена на трьох поверхах. Вона розповідає про історію створення книги та виникнення друкарства. Найцікавіше – це вишитий «Кобзар» майстрині з Рівного. У цій вишитій книзі 48 сторінок з дикого льону.

Ми подорожували  напередодні Дня Святого Миколая, а тому заїхали в село Гільча, на території якого – урочище-джерело святого Миколи Чудотворця. Набрали води із Святого джерела і стомлені, але переповнені радісним настроєм, повернулися додому.

Беззаперечно, ця поїздка залишила незабутні приємні враження й нові знання, вона ще більше запалила в нас інтерес до історії України та рідного краю зокрема.

Щиро дякуємо за організацію цієї неймовірної екскурсії адміністрації  НУВГП та  ННІЕМ, особисто ректору Мошинському Віктору Степановичу та  Ковшун Наталії Едуардівні за надання безкоштовного транспорту для нашої подорожі.

Подорожувати можна різними способами (автобусом, літаком, потягом, чи навіть пішки!) або, наприклад, комфортабельним Мерседесом із найкрутішим водієм – Щесюком В.В, якому ми дуже й дуже вдячні!

Подорожуйте із задоволенням та будьте здорові!

Студенти групи І -11