Університет

Успішна акредитація освітньої програми підготовки магістрів «Місцеве самоврядування»

Відповідно до Наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти від 15 жовтня 2020 року № 1541-Е з 22 по 24 жовтня 2020 року у Національному університеті водного господарства та природокористування проводилася акредитаційна експертиза за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» освітньої програми «Місцеве самоврядування» другого (магістерського) рівня вищої освіти  у складі:

• Левченко Олександр Миколайович, керівник експертної групи (Центральноукраїнський національний технічний університет, м. Кропивницький);

• Августин Руслан Ростиславович (Західноукраїнський національний університет, м. Тернопіль);

• Колєснік Лідія Максимівна  (здобувач вищої освіти).

Експертна комісія відмітила, що цілі ОП та її змістовне наповнення відповідають місії ЗВО у регіоні, спрямовані на модернізацію системи місцевого самоврядування з урахуванням можливостей інноваційного розвитку держави, регіонів, місцевих територіальних громад. Позитивним є те, що акцент зроблено на дисциплінах, що відображають специфіку регіонального розвитку та місцевого самоврядування.

Позитивним є досвід створення трьох філій кафедри з метою посилення практичної спрямованості навчального процесу, сприяння працевлаштуванню випускників. Філії кафедри безпосередньо беруть участь у модернізації ОП, у тому числі при формуванні програмних результатів навчання. Відзначено активну взаємодію з представниками ОТГ, а також з регіональним офісом «U-LEAD з Європою».

Цілі ОП та програмні результати навчання в цілому відповідають сучасним вимогам ринку праці даного регіону та відображають основні підходи до підготовки кадрів для роботи в органах місцевого самоврядування.

Відносно попередньої акредитації розширено досвід співпраці з іноземними ЗВО в частині формування ОК та ПРН, зокрема, налагоджено співпрацю з Університетом економіки та інновацій в Любліні, Варшавським національним університетом, враховано досвід програми «Public Administration» Університету Вайомінг (США) тощо.

Шановні експерти відвідали онлайн випускову кафедру, ознайомилися з потужною матеріально-технічною базою НУВГП – спеціалізованими аудиторіями, Науковою бібліотекою.

Приємне враження було від спілкування зі студентами, які щиро і відверто відповідали на всі запитання комісії, ділилися своїми враженнями від навчання в університеті.

Активно і на високому професійному рівні проходила зустріч з майбутніми роботодавцями, під час якої експерти дізналися про особливості практичної підготовки майбутніх державних службовців.

Кафедра державного управління, документознавства та інформаційної діяльності