Університет

Ази роботи з іноземними освітніми документами для членів приймальних комісій

8 грудня 2020 року в онлайн-форматі відбувся останній у цьому році семінар циклу: «Ази роботи з іноземними освітніми документами для членів приймальних комісій ЗВО» за участі провідних фахівців з питань визнання кваліфікацій ENIC Ukraine.

Національний університет водного господарства та природокористування на семінарі представляв начальник відділу організації міжнародної освіти та міграційних питань Нікитенко Д.В.

ENIC Ukraine – це компетентний орган з визнання іноземних дипломів, ступенів та кваліфікацій, який створений Радою Європи та ЮНЕСКО з метою уніфікації та застосування єдиної для всіх європейських країн політики та практики визнання дипломів/кваліфікацій.

Протягом тригодинного інтенсиву були розглянуті основні критерії оцінки іноземних кваліфікацій відповідно до міжнародних і національних правових актів, а саме:

• Як з’ясувати, що здобута іноземна кваліфікація дозволить потенційному студентові опанувати певну навчальну програму у закладі освіти України?
  • Які критерії застосувати і яким чином організувати процедуру оцінки кваліфікацій, не порушуючи норм чинного українського і міжнародного законодавства?

• Як визначити рівень кваліфікації та статус закладу освіти?

• Які відмінності у змісті і навантаженні навчальних програм можна вважати суттєвою різницею, що унеможливлює визнання іноземного документа або дозволяє визнати його лише частково або умовно?

• Як допомогти нашим потенційним студентам зберегти всю цінність здобутої кваліфікації при перетині кордонів?

Всі ці питання було розглянуто та проаналізовано працівниками Центру міжнародного співробітництва та освіти. Після закінчення семінару всі учасники отримали сертифікат.

Вікторія Свиріпа,
                                                                                                відділ міжнародних зв’язків