Університет

Підписано Меморандум із Німецьким товариством міжнародного співробітництва

У рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні» підписано Меморандум про співробітництво між Національним університетом водного господарства та природокористування та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH. Зі сторони НУВГП документ підписав ректор університету Віктор Мошинський, зі сторони GIZ – керівник проєкту Єва-Марія Гайгер.

Сторони Меморандуму домовились співпрацювати для реалізації проєкту, що фінансується Федеральним міністерством навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних реакторів (BMU).

Метою проєкту є підтримка Уряду України щодо запуску і налагодження роботи ДУ «Фонд енергоефективності» (ФЕЕ), ключового інструменту досягнення цілі підвищення енергоефективності й енергозбереження та скорочення викидів парникових газів у житловому секторі. Серед основних завдань:

• налагодження обміну інформацією між усіма проєктами в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи, що фінансуються BMU та впроваджуються в Україні;
• узгодження роботи та програм ФЕЕ з системою і механізмом визначення розміру економії видатків на фінансування житлових субсидій населенню на оплату комунальних послуг, що виникла в результаті здійснення заходів з енергоефективності, в рамках концепції «Перетворення субсидій в інвестиції»;
• розвиток компетенцій та налагодження роботи Технічного Офісу ФЕЕ;
• розвиток компетенцій та підготовка і навчання енергоаудиторів та інших технічних фахівців в усіх регіонах України;
• надання рекомендацій щодо стратегій розвитку ФЕЕ з метою збільшення внеску ФЕЕ у підвищення енергоефективності, скорочення енергоспоживання та зменшення викидів парникових газів;
• виконання інших завдань, спрямованих на досягнення мети проєкту.

В цілях реалізації Проєкту GIZ надає технічну підтримку та посилює матеріально-технічну базу Центру енергоефективності в НУВГП з метою підвищення якості та ефективності навчання, зокрема забезпеченнями стандартизованими і типовими вимірювальними приладами та обладнанням для навчання енергоаудиторів, а саме: детектор СО2, анемометр-витратомір, люксометр, пірометр, лазерний далекомір, кліщі струмові та мультиметр, даталогер-реєстратор температури та вологості.
Для виконання завдань проєкту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні» в університеті на базі Центру енергоефективності створено комісію з професійної атестації осіб, що мають намір провадити діяльність з сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем і в подальшому працювати з Фондом енергоефективності. Програма курсу «Підготовка енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності», розроблена за матеріалами та рекомендаціями GIZ, який триває 9 днів (інтенсивний курс), завершується складанням іспиту, за умови успішної здачі – одержанням кваліфікаційного атестата. Проведення курсів забезпечують викладачі Центру енергоефективності та практикуючий енергоаудитор, які успішно пройшли навчання на тренінгу GIZ й отримали відповідні сертифікати.

Співпраця в рамках Проєкту продовжується!

Більше інформації за посиланням.

Володимир Довбенко,
Центр енергоефективності