Університет

Західна Україна. Воркшоп з розробки туристичних продуктів дестинацій

З метою покращення конкурентоспроможності туристичних продуктів на внутрішньому та міжнародному ринках Національна туристична організація України (НТОУ) розпочала серію триденних семінарів для кожного з великих регіонів країни: Північно-Центрального, Південного, Західногота Східних областей України

Упродовж двох днів, 30 жовтня та 2 листопада, на платформі Zoom відбувались теоретичні та практичні заняття з розробки турпродуктів для Західних областей України: Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької. Презентація розроблених турпродуктів планується на 9 листопада.

Від Рівненської області у воркшопі взяли участь начальник відділу туризму Управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Ярослава Гаврилова, директор турагенції«Тайстра Тревел» Наталія Горбачова, директор турагенціїФаворит Жанна Бондар. Національний університет водного господарства та природокористування представляли викладачікафедри туризму та готельно-ресторанної справи НУВГП: завідувач кафедри, доцент Сергій Коротун, доценти ОксанаКонарівська, Катерина Громаченко, старший викладач Маргарита Яковишинаа також старший викладач кафедри маркетингу Ольга Коротун та студенти спеціальності «Туризм»Жук Аліна, Рабчук ДенисЧадюк Анна, Романюк Дар'я та інші. Модератором в роботі секції Рівненська область була Маргарита Яковишина.

Під час семінару було представлено пріоритетні види туризму для кожної області і план структури локальних туристичних організацій. На минулих тренінгах, які проводились весною та влітку цього року, експерти НТОУ разом із представниками управління культури і туризму виділили пріоритетні для Рівненщини види туризму: історико-культурний та ностальгічний туризм, природничий туризм, етнотуризм та ремесла, активний туризм (сплав та велотуризм), фестивальний та подієвий туризм.

З урахуванням змін адміністративного устрою України експертами НТОУ в Рівненській області пропонується створити 4 локальні туристичні організації (ЛТО), оскільки у межах Рівненщини нині виділено 4 адміністративні райони. Для створення майбутніх локальних туристичних організацій рекомендується залучити найактивніші ОТГ, які зацікавлені у розвитку туризму і мають для цього значний туристичний, ресурсний та інфраструктурний потенціал. Такими локальними туристичними організаціями у перспективі можуть стати: Рівненська ЛТО (з активними осередками в Клевані, Гощі, РівномуБерезному, Острозі), Дубенська ЛТО (з осередками в Дубно, Хрінниках), Вараська ЛТО (з дирекцією Нобельськогонаціонального природного парку)  і Сарненська ЛТО

Основна мета даних семінарів - наповнити дестинації України цікавими та конкурентоспроможними туристичними продуктами, які зможуть взяти в роботу туристичні оператори. З метою більш структурного підходу до роботи з формування туристичних продуктів України експертами НТОУ був розроблений спеціальний шаблон, який був представлений учасникам семінару.

Семінари проводились за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» в рамках комплексної програми підтримки туристичного сектора в Україні. Воркшопи проводили експерти Національної туристичної організації України: Mathias Brandt - Міжнародний експерт, радник НТОУ з питань побудови системи DMO в Україні,  Марія Юхновець - Президент Association of IncomingTour Operators of Ukraine, керівник MICE і інкамінг напрямків в Sputnik Kyiv DMC, Іван Ліптуга - Президент НТОУ, голова ТК169 стандартизації у сфері туризму.

Маргарита Яковишина,

модератор секції Рівненська область,

кафедра туризму та готельно-ресторанної справи