Університет

НУВГП долучився до флешмобу "Дні Європи" та марафону "Ukrainian Erasmus+ Marathon"

НУВГП долучився до флешмобу "Дні Європи" та марафону "Ukrainian Erasmus+ Marathon"

НУВГП долучився до світового флешмобу "Дні Європи" (#ErasmusDays) та 16 жовтня 2020 року о 11.00 год провів вебінар "Erasmus+ Opportunities for individuals and integration of international students into the cultural, ethnic and social environment of Ukraine and the European Union"!

Захід розпочався з відео-привітань від Світлани Шитікової, координатора Національного Еразмус+ офісу в Україні і Національної команди експертів з реформування вищої освіти в Україні, а також Фредеріка Куне, першого радника Представництва ЄС в Україні, керівника відділу "Місцевий та людський розвиток".

Під час вебінару академічна спільнота нашого університету мала змогу більше дізнатися про ключові напрями Еразмус+, можливості академічної мобільності у рамках програм Еразмус+ у НУВГП, хто може брати участь у програмах обміну, як виграти грант на програми обміну на навчання/ стажування / практики, спільні магістерські програми Еразмус Мундус, а також проєкт Еразмус+ КА2, який реалізуватиметься у НУВГП. Професорсько-викладацький склад та проектні групи могли ознайомитися з процесом подання проектних заявок у рамках програм Жан-Моне, КА2 та КА3 й отримали посилання на корисні ресурси для підготовки проектів. 

Також був презентований грантовий проєкт INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів», який буде реалізований НУВГП протягом 2020-2023 рр. Проєкт співфінансується Європейським Союзом у рамках конкурсу Еразмус+ з розвитку потенціалу вищої освіти. Проєкт передбачає:

  • Інтеграцію іноземних студентів до культурного, етнічного, соціального середовища України та Європейського союзу (розробка курсів з адаптації іноземних студентів, створення платформи для комунікації іноземних студентів, створення коворкінг-центрів в університетах для користування іноземним студентам, розробка дорожньої карти України та посібника з адаптації міжнародних студентів в Україні та українських ЗВО, переклад необхідної документації, навчальних курсів тощо).

  • Підвищення кваліфікації академічних працівників щодо особливостей роботи з іноземними студентами, підвищення мовного рівня.  

  • Розбудову потенціалу міжнародних офісів, підвищення якості надання адміністративних послуг.

Тривалість проєкту: 15 листопада 2020 – 14 листопада 2023. Координатором проєкту є Нідерландська бізнес-академія, Нідерланди, а співкоординатором від України є Університет «КРОК». Партнери у рамках проекту: Університет Фоджа, Італія; Східно-Баварський технічний університет Амберг-Вайден, Німеччина; Університет імені Міколаса Ромеріса, Литва; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Україна; Національний університет водного господарства та природокористування, Україна; Одеський національний політехнічний університет, Україна; Маріупольський державний університет, Україна; Сумський національний аграрний університет, Україна; Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Україна; Львівський національний університет імені Івана Франка, Україна; Український державний центр міжнародної освіти, Україна; Консалтингова компанія Халтгрен, Німеччина. 

У вебінарі взяли участь і студенти, і професорсько-викладацький склад НУВГП. Слід зазначити, що особливо активною була кафедра економіки підприємства і міжнародного бізнесу. Всі учасники отримали матеріали та корисні посилання щодо процедури аплікування й реалізації програм Еразмус+, розроблені НЕО в Україні. 

Дякуємо всім, хто долучився до вебінару, зокрема, Аллі Кучеровій, завідувачу сектору грантової роботи, за координаційний супровід в реєстрації та реалізації грантового проекту INTERADIS. І заохочуємо бути активними учасниками програм мобільностей та розвитку вищої освіти України та ЄС.

 

Галина Власюк,
центр міжнародного псівробітництва та освіти

 

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3. NUWEE ІНТЕРАДІСназад