Університет

Літні наукові вишукування

В липні-серпні 2020 року науковцями кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства, кафедри хімії та фізики сумісно з фахівцями Рівненської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» було проведено комплексне дослідження екологічного стану Рівненської області із визначенням хімічних і фізичних параметрів ґрунтів та рослинності (Цезій-137, Стронцій-90, рН тощо) в контрольних точках районів Рівненщини. Вишукування проводились згідно програми та в розрізі науково-дослідної теми «Збалансоване використання природно-ресурсного потенціалу України у контексті сталого розвитку» на 2017-2021 рр., що виконується на кафедрі екології, ТЗНС та ЛГ. У ході літньої серії досліджень визначався також потік Радону-222 з ґрунту за допомогою приладу «Альфарад Плюс». Первинний обробіток експериментальних даних свідчить про суттєву відмінність між вмістом радіоактивних елементів у ґрунтах північних та південних районів області, причому вміст радону збільшується саме в південних районах. Досліджували також фізико-хімічні параметри підземних та поверхневих вод, відстежували їх зв’язок із екологічним станом ґрунтів. Всі отримані результати після аналізу та узагальнень будуть представлені в спільних наукових публікаціях виконавців описаних досліджень.

Олександр Лебедь,
кафедра хімії та фізики