Університет

Закордонне стажування на підприємстві Deutsche Saatveredelung Ag в Німеччині

Стипендіальна програма Німецької економіки для України пропонує активним і мотивованим студентам унікальну можливість пройти профільне стажування та отримати практичний досвід у провідних підприємствах та дослідницьких інститутах Німеччини. Проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва і розвитку (BMZ) та впроваджується Німецьким товариством економічної співпраці (GIZ) і Торгово-промисловою палатою України. Стипендіальна програма розпочинається щороку з 1 лютого і триває від трьох до п’яти місяців.

Навчаючись в магістратурі за спеціальністю 201 "Агрономія" у Національному університеті водного господарства та природокористування, розуміючи, що закордонний досвід має велике значення для становлення професіонала своєї справи, Василь Тимчак вирішив подати заявку на проходження стажування.

Щоб стати стипендіатом Програми Німецької економіки для України потрібно пройти декілька етапів відбору.

Після проходження усіх етапів найчастіше в Бонні або ж у Берліні (Німеччина) проходять настановні конференції, які направлені на знайомство стипендіатів один з одним, а також з історією, культурою та професійною етикою Німеччини.  У 2020 році така зустріч пройшла 25–го лютого у Бонні.

Стажування я проходив в провідній німецькій компанії у сфері рослинництва Deutsche Saatveredelung AG (DSV), яка налічує 95 – річну історію і має  дочірні підприємства у Польщі, Франції, Великій Британії, Нідерландах, Данії, а також в Україні.

Головний офіс знаходиться у місті Lippstadt (Німеччина). Компанія спеціалізується на селекції, виробництві, консультуванні, збуті посівного матеріалу.

Продукція «Deutsche Saatveredelung AG» включає: 16 гібридів ріпаку озимого; 4 гібриди ріпаку ярого; 11 сортів пшениці озимої та 1 сорт ярої; 4 сорти ячменю озимого; 5 сортів сої і 1 сорт льону олійного.

Крім того, компанія пропонує цілий комплекс насіння кормових травосумішок і газонних трав для домогосподарств та професіоналів. На міжнародному рівні компанія DSV входить до таких організацій з селекції посівного матеріалу, як ISF та ESA.

На даний момент DSV є одним із світових лідерів у селекції ріпаку, зернових культур, а також кормових і газонних трав. Компанія представлена своїми дочірніми підприємствами і партнерськими структурами на всіх основних європейських і трансатлантичних ринках.

Безпосередньо моє стажування проходило на дослідній станції у містечку Asendorf (Німеччина). Дослідна станція знаходиться на території федеральної землі  Нижня Саксонія (Niedersachsen). Земельний банк становить близько 200 га. Василя було прикріплено до дослідницької групи, що займалась дослідженням біологічних та інших особливостей ріпаку озимого. Метою групи було визначити як ріпак озимий впливає на рослини, що вирощуються поряд з ним (зокрема на пряні трави).

Впродовж стажування, яке тривало три місяці я приймав участь в аналізі ґрунтових зразків (Solvita Test – визначення біологічної активності ґрунтів),  проведенні візуального огляду рослин дослідних ділянок; підготовці та розмітці полів перед їх обстеженням за допомогою дронів; складанні маршрутів польотів дронів (програмування дронів); систематизації отриманої з дронів інформації.

Завдяки стажуванню у Deutsche Saatveredelung AG мені вдалося покращити існуючі і набути нових професійних навичок за спеціальністю "Агрономія", які магістр планує ефективно використовувати в подальшій роботі.

Василь Тимчак,
магістр, спеціальність “Агрономія”, ННІАЗ