Університет

Навчальні практики кафедри геодезії та картографії

В поточному навчальному році навчальні практики кафедри геодезії та картографії розпочалися зі зміщенням на місяць від звичного графіка та стали можливими після запровадження адаптивного карантину. Місто Рівне не було віднесено до "червоної" зони і це дало можливість приступити до її проведення з дотриманням всіх рекомендацій МОН та МОЗ.

Цьогоріч карантинні обмеження не дозволили проводити практику на улюбленому місці  - на базі в с. Хотинь, де підготовлено спеціалізовані геодезичні полігони. Тому кафедрі довелося оперативно підготувати полігони практики в районі та території студмістечка. З метою мінімізації перебування студентів та викладачів в навчальних аудиторіях біля корпусу було підготовлено вуличну імпровізовану аудиторію, де щоранку відбувається видача завдань, збори груп, інші активності практики.

Найбільша кількість таких практик проводиться для студентів спеціальності 193 "Геодезія та землеустрій" (І, ІІ, ІІІ курси). Також практики проводяться для спеціальностей 207 «Водні біоресурси та аквакультура», 192 "Будівництво та цивільна інженерія", 191 "Архітектура та містобудування", 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології». Навчальні практики з "Геодезії", "Супутникової геодезії", "Фотограмметрії", "Інженерної геодезії". Проведення навчальних практик з виконанням прикладів виробничих завдань є однією із основних компонент за освітньо-професійними програмами вищезгаданих спеціальностей.

Під час практик студенти мають можливість ознайомитися та виконати практичні вправи з сучасними геодезичними приладами, які застосовуються на виробництві, оскільки за останні роки кафедра значно доповнила приладову базу. Поряд з традиційними теодолітами та нівелірами студенти мають можливості освоїти електронні теодоліти (4од), електронні тахеометри (6од), супутникові радіонавігаційні приймачі (5 од), лазерний нівелір, ротаційний нівелір, трасошукачі (2 од), квадрокоптер.

Всі практики, тобто польові роботи, планується завершити до 1 вересня, а частину завдань з оформлення результатів та підготовку звітів студенти мають завершити до середини вересня. Це дозволить розглянути під час практики всі заплановані теми та забезпечити набуття практичних компетентностей студентами.

Викладачі та студенти із задоволенням приступили до практик, оскільки встигли сильно скучили і один за одним. Відчуття, що навіть студенти за час карантину внутрішньо "підросли" і, за словами викладачів, намагаються не відстоятися в стороні, а активно навчаються, розбирають методи виконання завдань, прилади.

Висловлюємо подяку викладачам кафедри, які докладають великих зусиль, щоб максимально передати студентам знання і вміння, а також студентам, які роблять цю практику надзвичайно позитивною та ефективною.

Більше фото у http://nuwm.edu.ua/images/content/news/fb/fb.jpg

Руслан Янчук,