Університет

Як глобальні виклики, пов'язані з пандемією COVID'19, впливають на процеси архітектурного проєктування

29 травня студенти, аспіранти й викладачі кафедри архітектури та середовищного дизайну, а також всі охочі мали нагоду взяти участь у вебінарі, присвяченому чи не найактуальнішому фаховому питанню сьогодення: як глобальні виклики, пов'язані з пандемією COVID'19, впливають на процеси архітектурного проєктування і чи готові архітектори та дизайнери до таких викликів.

Результати досліджень і проєктні концепції робочих просторів від провідних міжнародних архітектурно-дизайнерьких бюро представив під час вебінару наш традиційний спікер і друг кафедри Борис Барац - директор служби розробки проектів міжнародної компанії JLL (Jones Lang LaSalle), Асоційований член Американського інституту архітекторів (Чикаго).
Підсумовуючи побачене і почуте, можна впевнено сказати, що плани лідерів галузі виглядають оптимістично і дають надію на зміни до кращого.
Тож як влучно перефразував Борис відомий вислів Марка Твена: "Чутки про смерть робочих просторів сильно перебільшені". Слід відзначити, що небезпеки зараження вірусами для  працівників відкритих офісних просторів якраз згадувалися під час попереднього вебінару, що відбувся наприкінці січня в Майстерні архітектури та дизайну MOST.

Оскільки теперішня тема і доволі широка та охоплює різні аспекти архітектури й містопланування, наприкінці вебінару було сформульовано тему наступної зустрічі в новому навчальному році.

Нагадаємо, це вже не перший вебінар, який організовує кафедра за участі Бориса Бараца. Протягом кількох років ми мали нагоду поспілкуватися на різні теми, починаючи від архітектурних родзинок Чикаго, особливостей проєктування офісних просторів міжнародних компаній до підходів до реновації архітектурних об’єктів різного функціонального призначення в США та Західній Європі.

Свого часу спікерами наших онлайн-дискусій на запрошення Бориса Бараца ставали також представники відомих міжнародних архітектурно-дизайнерських бюро Gensler та Herman Miller.

Наталія Лушнікова,
кафедра архітектури та середовищного дизайну