Університет

Нарада у президента

Президент України Володимир Зеленський провів нараду з керівниками провідних закладів вищої освіти країни, аби обговорити питання "кадрового голоду" та  закликав вирішувати його разом.

У зустрічі, з понад 300 ЗВО,  взяли участь ректори  лише 25 закладів,  а також заступник керівника офісу президента  Юрій Костюк та голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. Примітно,  що серед запрошених  керманичів був і наш ректор  -  Віктор Мошинський.

Віктор Степанович відзначив, що така зустріч є надзвичайно важливою, адже є першою з 2005 року.  Під час наради із президентом Віктор Мошинський  наголосив, що наш університет має прекрасні традиції та сучасні практичні підходи до наукової роботи. Зараз водна галузь України переживає кризові часи. Проте науковці університету  готові брати максимальну участь в подоланні цієї кризи. Відмітив Віктор Степанович і  необхідність залучення бізнесових коштів в розвиток освіти. Окрім цього, очільник закладу  залишив   лист главі держави із пропозиціями щодо бачення реформ та майбутнього вищої освіти в Україні.

На зустрічі із президентом також обговорювалися  питання внесення змін до законодавчих актів щодо державного та приватного партнерства з розвитку матеріальної бази університетів, оптимізації закладів вищої освіти, розширення їхньої фінансової автономії, необхідності прискорення повноцінної реалізації «Положення про дослідницький університет в Україні».

Керівники   ЗВО також акцентували увагу на важливості розбудови науково-дослідницької інфраструктури,  залученні  бізнесу до формування кадрів; створенні  механізмів венчурних фондів, фінансуванні стартапів, заходів з популяризації здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів та розбудові  мережі гуртожитків.

За результатами зустрічі Президентом видано Указ № 210/2020 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні», яким передбачено створення Ради з питань розвитку вищої освіти в Україні як консультативно-дорадчого органу при Президентові України; напрацювання стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021 – 2031 роки; створення державних програм розвитку науково-дослідницької інфраструктури в Україні, відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання студентів закладів вищої освіти; розробка планів щодо популяризації природничих наук та математики й можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Наталія Пархомчук,
за матеріалами сайту офісу президента