Університет

Що роблять іноземні студенти НУВГП на карантині?

Карантинні умови змусили жити по-новому не лише українських спудеїв та викладачів, а й здобувачів вищої освіти з зарубіжжя, слухачів підготовчого відділення, які  навчаються у НУВГП. А пристосуватися до  нового ритму та способу життя, без сумніву,  важко кожному пересічному українцю,  тим більше іноземцю. До того ж, дехто із слухачів перебуває на Україні доволі короткий проміжок часу і ще не вспів  адаптуватися. Про те  як триває життя та дозвілля наших студентів-іноземців, розповідає начальник відділу  роботи з іноземними громадянами Владислав Солодкий:

«В нових умовах робота фахівців відділу роботи з іноземними громадянами ЦМСО не лише продовжується, а й вимагає застосування особливих форм і методів, що відповідають викликам сьогодення. Адже в нашому університеті навчається понад 200 іноземних студентів з різних куточків світу. Для більшості з них  непростий період карантину проходить в гуртожитках НУВГП. На цей період кімнати в гуртожитку – це місце їх навчання, відпочинку та дозвілля. Дехто поїхав додому, а дехто ще й після канікул не зміг повернутися.

Фахівці нашого відділу  Олена Брижата та Олена Поліщук роблять все можливе,  аби соціально-побутові умови, правила безпеки, умови проживання іноземних громадян були забезпечені на належному рівні. Регулярно відвідують  гуртожитки, де проживають іноземці,  та надають допомогу,   проводять  консультації  й бесіди щодо дотримання умов карантину, правил проживання в гуртожитках, правил безпеки життєдіяльності та ін.

Постійно ведеться контроль за дотриманням студентами правил карантину. На території студмістечка НУВГП розповсюджуються Пам’ятки іноземними мовами з рекомендаціями,  як поводити себе в умовах пандемії.

У карантинові будні працівники відділу на щоденній основі приходять на допомогу іноземним студентам та слухачам у вирішенні соціально-побутових питань. Зокрема: зміни кімнат проживання, виявлення ознак захворювання у студентів, дотримання правил гігієни, дотримання режиму закупівлі продуктів, організація першої медичної допомоги тощо.

В умовах дотримання вимог соціального дистанціювання особливо значного поширення набуло спілкування зі студентами-іноземцями шляхом застосування платформ Facebook, Viber, WhatsApp, Telegram та ін.

У період вимушених обмежень іноземним громадянам надаються рекомендації щодо корисного проведення часу, зокрема, за допомогою віртуальних екскурсій від Google, YouTube, новин у сфері мистецтва та музики через потокові платформи Wiener Staatsoper, пропонуються можливості навчитися чомусь новому, зокрема, на онлайн-платформах  Coursera та  Prometheus, або ж поради  у виборі цікавої літератури.

Варто зазначити, що навіть в умовах дистанційного режиму роботи та навчання студенти-іноземці отримують всі необхідні документи (довідки, реквізити, виписки) та консультації  у повному обсязі.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю