Університет

Робота Наукової бібліотеки під час карантину

Введення карантину внесло свої корективи не лише у життя університету, а й кожного структурного підрозділу та відділу, студента та викладача. Як працює Наукова бібліотека НУВГП під час карантину, розповіла директор Алла Крива:

«З 18 березня бібліотека університету працює  в «карантинному» режимі. Через  електронну пошту та інші засоби зв’язку працівники бібліотеки забезпечують  усі звернення викладачів та студентів: надають  УДК, «авторські» номери для статей, постійно відбувається поповнення репозиторію робочими програмами, вісниками, підручниками та посібниками, іншою літературою, відбувається  наукова та технічна обробка документів в  «УФД /Бібліотек», систематизація  за таблицями УДК та ББК.  Так, в   програмі «УФД/Бібліотека» спільно з розробниками з Києва переіндексовано всі шифри студентів та співробітників (загалом 8340). Індексація необхідна була,  як  ідентифікатор для  випуску пластикових карток та подальшої синхронізації з університетськими базами даних. Проводиться також робота з реєстрації, оприбуткування та списання літератури  за актами надходження та списання  літератури, збирається замовлення на передплату на друге півріччя 2020 року, скануються видання цінної та рідкісної книги, яка знаходиться у фондах бібліотеки та карти для розміщення в репозиторії.  Усі, хто цього потребує: студент, викладач, співробітник − може отримати онлайн-консультацію, телефонну чи електронною поштою з  будь-якого питання: де переглянути періодичні видання для забезпеченості дисциплін, як знайти літературу в репозиторії, як зробити замовлення літератури для  акредитації чи отримати УДК та авторський номер, пошук літератури за допомогою корпоративного каталогу тощо.

Всього ж, на даний момент,  за період карантину репозиторій поповнено понад 150-ма  виданнями.  Постійно відбуваються віртуальні виставки до визначних подій та знаменних дат. Кожен бажаючий може відвідати їх як на офіційному сайті Наукової бібліотеки НУВГП, так і на сторінці Наукової бібліотеки у ФБ. Зокрема, щодня у ФБ на сторінці Наукової бібліотеки під хештегом #віртуальна_виставка_НБ_НУВГП виставляються  тематичні підбірки літератури з описами та анотаціями, а у репозиторій −  статті, підручники, монографії, старовинні книги з хештегами #LibNUWEE, #articleNUWEE, #oldbook, #skanovane, #monographNUWEE, #ManualNUWEE, #TextbookNUWEE

Минулого тижня відбулася методична  онлайн-нарада, на якій визначено   завдання Наукової бібліотеки  на наступний період  карантину та обговорено підвищення кваліфікації окремих працівників бібліотеки».

За онлайн-роботою храму науки  слідкуйте на сторінці ФБ #карантиннібуднінауковоїбібліотекиНУВГП

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю